Capitual, sorunun Binance'in yeni Merkez Bankası gerekliliklerine uymamasından kaynaklandığını söyledi. Binance sözcüsü, borsanın Capitual'ın yaratıcısının araştırılmasına yardımcı olduğunu paylaştı.

Binance, Yasadışı Faaliyetleri Nedeniyle Ödeme Ortağı Capitual İle Bağlarını Kesti

Brezilyalı kullanıcılar henüz Binance'de gerçek tabanlı doğrudan para yatırma ve çekme işlemleri yapmamış olsa da, küresel kripto borsası kısa süre önce feshedilen yerel ödeme ortağı Capitual'a karşı yasal anlaşmazlığına hazırlanırken, bir Binance sözcüsü sorunu açıklığa kavuşturmak için CQ'ya ulaştı.

Sözcü Binance'in, ödeme hizmetinin yasa dışı faaliyetlerine atıfta bulunarak, çelişkili değerleri nedeniyle Capitual ile bağları kesmeye karar verdiğini söyledi:

Binance, Capitual'ın gerçekleştirdiği ve Binance'in değerleriyle çelişen eylemler nedeniyle artık Capitual'ın kullanıcılarına ödeme hizmetleri sağlamadığını onaylayabilir.

Özellikle, yerel bir haber portalı, Capitual'ın Binance müşterilerinin Pix ve TED ücretlerinden çekilmesinden ve "şirkette 'uyuyan' parayla yapılan işlemlerden" yararlandığını bildirdi .

Daha bu hafta Binance'in yerel ödeme sağlayıcısındaki bir değişiklik nedeniyle doğrudan para çekme ve para yatırma işlemlerinin durdurulduğunu ve borsanın buna karşı yasal adımlar attığını açıkladığı hatırlanabilir.

Ayrıca sözcü, borsanın "önümüzdeki günlerde yeni bir Brezilyalı ortak ilan edeceğini" de sözlerine ekledi. Açıklamada belirtildiği gibi Binance , Brezilya Merkez Bankası ve Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (CVM) tarafından halihazırda yetkilendirilmiş yerel aracı kurum Sim;paul'u satın alma sürecinde.

Ancak Capitual, sorunun Binance'in Merkez Bankası tarafından belirlenen yeni gereksinimlere uymamasından kaynaklandığını söyleyerek geri döndü. Bu haftanın başlarında, Capitual ile çalışan borsalar KuCoin ve Huobi, sistemlerini değişikliklere zaten uyarladı ve platformda çalışmaya devam edecek.

Brezilya Merkez Bankası daha önce Pix sağlayıcılarına yeni müşterini tanı (KYC) gerekliliklerini yürürlüğe koymaları için bir süre vermişti.

2021'de Capitual'ın yaratıcısı Glaidson Acácio dos Santos, kara para aklama, Ulusal Finansal Sisteme karşı suçlar ve organize suça katılma suçlarından hapse atıldı.

Binance sözcüsü, şirketin soruşturma ekibinin geçen yıl dos Santos'un hesaplarını donduran ve küresel kaynaklı yasadışı kazançlarını tespit eden soruşturmaya yardım ettiğini paylaştı. Takımın bu güne kadar bunu yapmaya devam ettiğini söylediler.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ