Yeni başlatılan hizmet, düzenlenmiş bir kurumsal dijital kripto varlık saklama platformu olan Binance Custody'ye dayalıdır.

Binance, Yeni Hizmet Aracılığıyla Piyasayı Parayla Doldurmak İçin Milyar Dolarlık Kurumlar Getirecek

Yeni başlatılan hizmet, düzenlenmiş bir kurumsal dijital kripto varlık saklama platformu olan Binance Custody'ye dayalıdır.
Matrixport'ta üst düzey bir yönetici olan Markus Thielen, Binance'in yeni hizmet lansmanının, lider borsanın kurumsal yatırımcılar için birincil CEX olma yolunda kademeli olarak odağını değiştirdiğini gösterdiğini belirtti.

Merkezi kripto borsası (CEX) krizi tartışmaları yönlendirmeye devam ederken, dünyanın en büyük dijital varlık ticaret platformu, müşterilerine yönelik kurumsal hizmetlerini iyileştirmeyi planlıyor. Buna göre Binance, kurumların kripto varlıklarını çevrimdışı olarak saklamasına olanak sağlamak için soğuk saklama hizmetleri başlattı.

Binance Mirror Yerleşik Olarak Geliyor

Binance Pazartesi günü, kurumsal yatırımcıların soğuk saklama yoluyla kripto para ticareti yapmasına ve saklamasına olanak tanıyan borsa dışı ödeme çözümü Binance Mirror'ın piyasaya sürüldüğünü duyurdu. Ayrıca, yeni başlatılan hizmetin, düzenlenmiş bir kurumsal dijital kripto varlık saklama platformu olan Binance Custody'nin kontrolü altında olduğu bildiriliyor. Binance Mirror hizmeti, soğuk depolama kripto varlıklarının Binance cüzdanından kopyalanmasını içerir ve 1:1 teminat temelinde tutulur.

Yeni hizmeti açıklarken Binance, çözümün daha fazla güvenlikle geldiğini ve tacirlerin sisteme doğrudan teminat göndermeye gerek kalmadan borsa ekosistemine erişmesine olanak tanıdığını vurguladı. 2021'de kurulan Binance Custody hizmeti, kripto varlıkların kaybolmaya, çalınmaya veya şirket içinde tehlikeye atılmaya karşı güvenliğini sağlayan, soğuk depolamaya sahip bir saklama kuruluşudur.

Binance Custody, geçtiğimiz Mart ayında Litvanya'nın finansal düzenleyicilerinden soğuk cüzdan sigortası için onay aldı. Lisans, borsanın kurumsal düzeyde bir kripto varlık saklama çözümü işletmesine izin verir. Sonuç olarak Mirror, Binance Custody'de güvence altına alınan tüm tokenlerin yüzde 60'ından fazlasını oluşturur.

En son gelişme hakkında yorum yapan şirket sözcüsü, Binance Mirror hizmetiyle ilgili kullanıcı geri bildirimlerinin olumlu olduğunu açıkladı. Sözcü, borsanın bu durumu resmi olarak piyasaya duyurmaktan mutluluk duyduğunu da sözlerine ekledi. Ancak borsanın perakende kullanıcılara benzer hizmetler sunmaya devam edip etmeyeceği bilinmiyor.

En son haberler, dünyanın en büyük kripto borsasının likiditede önemli bir düşüşe tanık olmasından birkaç gün sonra geldi. Milyarlarca dolarlık kripto çıkışı, ticaret platformunu geçen yılın sonuna doğru terk etti. Ayrıca, likidite sıkışıklığı, CEX'lerin karşı karşıya olduğu krize atfediliyor ve yatırımcılar toplu halde merkezi platformları terk ederek kendi kendine saklama hizmetlerine akın ederken FTX'in çöküşüyle daha da kötüleşiyor.

CEX'ler Olası Bir Yok Oluşla Karşı Karşıya

Öz gözetim platformlarına olan talep endüstri çılgınlığı haline gelirken, CEO Changpeng Zhao kısa süre önce CEX'lerin, özellikle FTX fiyaskosundan sonra iş dünyasında kalmak için muhtemelen kaybedilecek bir savaş verdiğini itiraf etti. Bununla birlikte, bazı endüstri uzmanları, kripto ekosistemi FTX çöküşünün yükünü hissetmeye devam etse bile CEX'lerin sonunun yakın olmadığı görüşünde.

Forbes'ta Aralık 2022'de yayınlanan bir yayında analistler, yatırımcıların FTX çöküşünün dolandırıcılıktan kaynaklandığını fark etmelerine rağmen, yatırımcıların fonlarını merkezi borsalarda depolamaya şüpheyle yaklaştıklarını belirtti. FTX çökmesi, CEX'lerde büyük bir güvensizlik yaratmış olabilir, ancak bu, bu CEX'lerin yakında iflas edeceği anlamına gelmez.

Bu arada, önde gelen bir sanal varlık hizmet sağlayıcısı olan Matrixport'un üst düzey yöneticisi Markus Thielen, Binance'in yeni hizmetinin kurumsal yatırımcılar arasında güven tesis etme ve onlara fonlarının güvende olduğunu garanti etme konusunda takdire şayan bir çaba olduğunu belirtti. Thielen, bu hareketin, Binance'in kurumsal yatırımcılar için birincil CEX olma yolunda yavaş yavaş odağını değiştirdiğini gösterdiğini de sözlerine ekledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ