Binance kendi blok zinciri tabanlı bir teknoloji üzerinde çalıştığını duyurdu, Binance gelişmeye devam ediyor.

Binance

Son zamanlarda bir çok yeni blockchain teknolojisi çalışmasının başlatıldığını duyuyoruz. Bu seferki haber ise Binance'den geldi ve yeni bir blockchain teknolojisi üzerinde çalıştıklarını duyurdu. Bu girişimin zaten rekor kârlar sağlayan ve müşterilerinden son derece olumlu yorumlar alan Binance'den yapılması oldukça ilginç gözüküyor.

Binance yanlızlığı seviyor

Binance firmasını mevcutta kullandığı bir blockchain sistemi yok. Diğer firmalar gibi kripto para değişimlerini şirket dışı sunucular kullanılarak müşterilerine sunuyor. Binance hali hazırda ERC20 tabanlı BNB (Binance Coin) adında bir para birimi var. Kullanıcılarına BNB kullandırarak, daha düşük oranlarla işlem yapmasını sağlıyor ki bu çok iyi bir şey zaten. Şirket 13 Mart'ta yaptığı bir açıklama ile "Binance Chain" adını verdikleri yeni bir blok zinciri üzerinde çalıştıklarını duyurdu.

Yapılan duyuruda kripto para değişim ile ilgili kapsamlı bir araştırma yapıldığı ve Binance kullanıcılarına alışkın oldukları bir seviyede ticaret ortamı konusunda önemli iyileştirmeler yapılabileceği belirtiliyor. Ayrıca, merkezi ve merkezi olmayan değişim işlemlerinin de yakın zamanda bir arada olacağı ve birbirini tamamlayacağı da söylenen sözler arasında.

Neden Blockchain?

Binance'in kendine özgü bir blok zinciri projesinin başlatmasındaki amaçlarını şu sözlerle ifade etti.

"Halka açık bir zincir olarak Binance Chain, ana hedef olarak varlık aktarımına ve ticaretine odaklanacak. Ayrıca ilerleyen dönemler için de bir dizi yeni imkan sağlayacak. Binance Chain, performans ve kullanım kolaylığı üzerine daha fazla yoğunlaşacak. Binance Coin (BNB), kendi blockchain ağında yer alacak ve yerel bir para haline dönüşecek. Binance bununla birlikte, bir şirketten çok topluluk olma yolunda emin adımlarla ilerleyecek."

Binance'in bilindiği üzere mali bir sıkıntısı yok. Yani çok güçlü bir firma olduklarını her fırsatta belli ediyorlar. Bunun en yeni örneği, yakında zamanda bir hack saldırısına maruz kalan Binance'nin, sadece sistemi hackleyen hacker'ların bulunması için bile yaklaşık 10 milyon dolarlık bir bütçe ayırdığı. Sistemi hackleyeni bulanlara Binance bu ödülleri gözünü kırpmadan dağıtacak.

Binance bundan aylar önce çok fazla bilinen bir borsa değildi. Yürüttükleri akıllı kampanyalar ile milyonlarca kullanıcıyı sisteme çekmeyi başardılar. Belki de şuan için en popüler borsalardan biri. Özellikle hack girişimlerinin sonunda kullanıcıların zararını tamamiyle ödemesi ve kullanıcılarına ileriye dönük güven sağlaması Binance'in pozisyonunu daha da güçlendiriyor. Ayrıca sunduğu referral kampanyası ile, Binance'in artık yeni üye kazanmak için emek sarfetmesi gerekmiyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ