Binance.US, neredeyse iki ay önce önemli bir beklentiyle açıldı. Ancak, likiditesi Bittrex ve Kraken gibi borsalara kıyasla nispeten düşük kaldığından şimdi sıkıntıda gibi duruyor

Binance.US Düşük Likidite Nedeniyle Sıkıntı Çekiyor

Binance.US, neredeyse iki ay önce önemli bir beklentiyle açıldı. Ancak, likiditesi Bittrex ve Kraken gibi borsalara kıyasla nispeten düşük kaldığından şimdi sıkıntıda gibi duruyor

Binance America, ABD kullanıcılarının ana ticaret platformundan sınırlandırılmasının ardından Eylül ayında piyasaya sürüldü. Yeni borsa bir Binance bayisi olarak kabul edilebilir. Zira teknolojisinden ve markasından yararlanıyor ancak Binance'in (ana) paydaş olduğu ayrı bir varlık durumunda.

Günlük Hacim

Mevcut günlük hacmi CoinMarketCap’e göre 5 milyon doların altında. Bitcoin ticareti bu oranın yüzde 42'sini oluştururken, yüzde 13'ünü ise stabilcoin-USD işlem çiftleri oluşturuyor. Altcoinler günlük işlem hacminde nadiren 100 bin doları aşıyor ve Dogecoin gibi bazıları 10 bin doların altında kalıyor

Binance.US şu anda rapor edilen hacme göre borsalar arasında 132. sırada yer alıyor. Bu göründüğü kadar kötü değil aslında. Birçok borsa, tokenlerini listelemek isteyen projeler için daha çekici görünmek üzere hacimlerini taklit ediyor. Bununla birlikte, Messari’nin Real 10 gerçek hacimli borsa endeksleri arasında bile ön sıralarda yer alıyor. Ek olarak, Messari’nin endeksi dışındaki borsaların birçoğunda hala gerçek hacim bölümleri var.

Bir umut ışıüı elbetteki var. Binance America müşterileri arasında çok yatırımcı var gibi görünüyor. Bittrex’in web sitesi trafiğinin yüzde 10’undan daha azıyla, hala hacminin yarısına sahip.

Zayıf Performans Faktörleri

Ana şirketinin muazzam başarısı ve Binance markasının gücü göz önüne alındığında, Binance.US’nin normalde hemen bir başarı göstermesi gerekiyordu.

Eksik performansın arkasındaki nedenler spekülasyona açık. Ancak burada rol alan birçok faktör var elbette.

Coğrafi sınırlamalar, güçlü bir ilk tarama sağlar. Coinbase, Kraken ve Bitstamp gibi rakipler çoğu ABD eyaletinde ve AB'de mevcut. Buna karşılık, Binance.US yalnızca Amerikalı müşteriler için geçerli ve 13 eyalet de bu gruba dahil değil. Bunların arasında New York, Teksas ve Florida bulunmakta. En kalabalık Amerikan eyaletlerinden bazıları 70 milyon kombine nüfusa sahip.

Kripto paraların seçimi de sınırlı. Binance America, rakipleri 576 kripto para birimi listelerken sadece 42 koine sahip. Bunların çoğu, oldukça geniş bir token seçimi sunan, başta Kraken, Bitfinex ve Bittrex gibi bazı rakipleri tarafından da zaten hizmeti verilen koinler.

Açıkçası, daha küçük koinlere daha az tüccar ilgisi bulunur. Ancak bunların kombinasyonu bir güç olabilir. Bitcoin / USDT ticareti, ana Binance’in hacminin yalnızca yüzde 33’ünü oluştururken, geri kalanı altcoinler arasında oldukça eşit bir şekilde bölünmüş durumda.

FinCEN tarafından düzenlenen bir borsa olarak, kara para aklama ve müşteri bilgi düzenlemeleri nedeniyle müşterilerinin tam kayıtlarının tutulması gerekmekte. Tüm kullanıcılar, platforma erişmeden önce kapsamlı bir tanımlama prosedüründen geçmeli.

Binance.US tarafından yapılan KYC gereklilikleri

Coinbase gibi rakipler sadece kimlik taraması gerektirse de, Binance.US adres belgesini ve “ek bir anket” istiyor.

Yukarıda belirtilen faktörler göz önüne alındığında, kullanıcılar bir geçiş yapmak için birkaç neden bulabilirler. Tek başına Binance markasının Amerikan borsalarının en üst seviyesine ulaşmada tek başına yeterli olmadığı anlaşılıyor. Bu da ana borsa tahsisinin ABD'deki önemli müşterilerinin büyük bölümünü kaybettiği anlamına geliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ