Binance.US, Tron'un TRX'inin platformdan çıkarılacağı tarihi belirten bir açıklama yaptı.

Binance.US, TRON

Binance.US, Tron'un TRX'inin platformdan çıkarılacağı tarihi belirten bir açıklama yaptı.
Justin Sun kendinden emin ve Binance.US'nin günde yaklaşık 400 milyon dolardan yalnızca 1 milyon dolardan daha azını oluşturduğu düşünülürse bunun çok az bir etkiye sahip olacağına inanıyor.

Binance.US geçtiğimiz günlerde ticaret platformundan TRON'u (TRX) kaldıracağını duyurdu. Karar, birçok yatırımcı arasında kripto para biriminin geleceği hakkında soru işaretleri uyandıran TRON'u çevreleyen bazı düzenleyici kaygılar nedeniyle verildi.

TRON'un kurucusu Justin Sun, yakın zamanda bir ABD mahkemesi tarafından dolandırıcılık ve menkul kıymetler yasası ihlalleri iddialarını içeren bir davada çağrıldı. Bu gelişmeler, birçok yatırımcıyı TRX'i tutmak konusunda temkinli hale getirdi ve bazıları kripto para biriminden vazgeçme zamanının gelip gelmediğini merak ediyor.

Tron, günler önce ani bir düşüş yaşadı ve kripto para biriminin değeri sadece bir saat içinde 0,066 dolardan 0,062 dolara düştü ve bu da %5'lik bir düşüşü temsil ediyordu. O zamandan beri TRX, hafta başı konumunu yeniden kazanmak için istikrarlı bir şekilde toparlandı.

Tron Kargaşası

Binance.US'tan listeden çıkarılma TRON için kesinlikle bir aksilik olsa da, TRX'in diğer kripto para birimi borsalarında alım satım için hala mevcut olabileceğini belirtmekte fayda var. TRON'u çevreleyen düzenleyici kaygılar, mutlaka tamamen bir ölüme yol açmayabilir.

Birkaç blockchain projesi geçmişte düzenleyici zorluklarla karşı karşıya kaldı ve uzun vadede hala başarılı oldu.

Ancak bu, Justin Sun'ın son dönemdeki celpleri yatırımcılar arasında bir endişe kaynağı olduğundan, göz ardı edilecek bir nokta değildir. Sun, kripto para endüstrisinde iyi bilinen bir figür ve yasal bir davaya dahil olması TRON için olumsuz sonuçlar doğurabilir. Kendisine yöneltilen iddiaların doğru çıkması yatırımcıların güvenini kaybetmesine ve TRX'in değerinin düşmesine neden olabilir.

Binance.US yaptığı açıklamada, karar vermeden önce farklı faktörleri incelediklerini söyledi. En önemli faktörlerden biri hileli davranışın kanıtıdır.

Hızla gelişen bir sektörde faaliyet gösteriyoruz ve dijital varlık izleme sürecimiz, piyasa ve düzenleyici gelişmelere yanıt verecek şekilde tasarlandı.

Açıklama şunları ekledi:

Bir dijital varlık artık yüksek standartlarımızı karşılamadığında veya sektör koşulları değiştiğinde, etkilenen varlığı daha derinlemesine inceleriz ve daha fazla işlem gerekip gerekmediğini değerlendiririz (yani listeden çıkarma).

Binance.US, 18 Nisan 2023'te From'u resmi olarak kaldıracağını duyurdu.

Reuters'e konuşan Sun, Yatırımcılara ve destekçilerine sağlam zemini korumaları konusunda güvence verdi. Yalnızca "nispeten küçük" bir etki olduğunu söyleyerek, listeden çıkarmayı yalnızca küçük bir aksilik olarak değerlendirdi. Reuters Sun'a göre, “Binance.US ticaret hacmi günlük 1 milyon doların altında. TRX'in mevcut işlem hacmi 400 milyon dolar” dedi.

Sun, özellikle SEC tarafından kayıt dışı menkul kıymetler, yani BTT ve TRX ihraç ederek menkul kıymetler yasalarını ihlal etmekle suçlanan son dava göz önüne alındığında, kaosun ortasında hala sakinliğini koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ