Bitcoin 2018'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden çöktüğünden, yatırımcılar kripto para piyasasının bir sonraki boğa piyasasına gireceğini merak ediyorlar.

Binlerce Dolarlık Yükseliş Gerçekleştiren Sinyal Bitcoin’de Yeniden Oluştu

Bitcoin 2018'deki tüm zamanların en yüksek seviyesinden çöktüğünden, yatırımcılar kripto para piyasasının bir sonraki boğa piyasasına gireceğini merak ediyorlar.

Bir dizi tarihsel BTC boğa trendinin başlangıcını öngören çok önemli bir blok zinciri indikatörü, bir sonrakinin yaklaşacağını öngörüyor.

Blockchain analiz firması Glassnode, 18 Haziran'da Puell Multiple neredeyse üç hafta sonra "yeşil" satın alma "alanına geri döndüğünü gözlemledi. Puell Multiple, “bitcoinlerin günlük ihraç değerinin (USD cinsinden) günlük ihraç değerinin 365 günlük hareketli ortalamasına bölünmesiyle hesaplanan blok zinciri bir göstergedir.

Aşağıdaki grafikte belirtilen alım bölgesine ulaşan kat, geçmişte boğa koşusunun başlangıcını işaretlemiştir.

Bitcoin 2015 yılında 200 dolara düştüğünde, Puell Multiple alım bölgesine kısa bir süre girdi. BTC, izleyen yıllarda yüzde binlerce toplandı. Ve BTC 2018'in sonunda 3.150 $ 'a ulaştığında, satın alma bölgesi yine gösterge tarafından kırıldı.

Bu tarihsel emsal Bitcoin'in yakında daha uzun vadeli bir yükseliş trendine gireceğini gösteriyor.

Puell Multiple, yakında Bitcoin'in uzun vadeli bir boğa eğilimine gireceğini gösteren tek gösterge değil.

Bitcoin'in ağı, BTC bloklarının saatte altı veya her on dakikada bir çıkarılmasını sağlamak için bu ayın başlarında daha düşük seviyelere ayarlandı. Bazıları bunu bir “madenci teslimiyet” işareti olarak görürken, diğerleri daha iyimserdi.

Grafikçi Nunya Bizniz, Bitcoin’in makro fiyat eylemi ve aylık aşağı yönlü zorluk ayarlamalarının aşağıdaki grafiğine atıfta bulunarak şunları yazdı:

“Bugün 9. aylık aşağı doğru DA bunu benzersiz kılan şey, yarıya indirmenin ilk gerçekleşmesidir. Aylık DDA'lar madenci teslimiyetini ve piyasa diplerini işaret edebilir. ”

Boğalar Bitcoin trendini kontrol ediyor olabilir, ancak yatırımcılar kayıtsız kalmamalıdır.

Daha önce bir trader Mart ayında çökme sonrasında başlayan yükseliş trendinde “çatlakların” oluştuğunu belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ