Bazı Rus düzenleyicileri dijital varlık ticaretine yasak getirilmesini öneriyorlar, ancak ülke kripto benimseme yolunda çok uzak.

Bir Adım İleri ve Bir Adım Geri: Rusya

Bazı Rus düzenleyicileri dijital varlık ticaretine yasak getirilmesini öneriyorlar, ancak ülke kripto benimseme yolunda çok uzak. Rusya uzun zamandır canlı bir kripto perakende pazarına ev sahipliği yapıyor, ancak ülkenin dijital varlıklar düzenlemesi hala geride kalıyor. Bir dizi paydaş ve farklı düzenleyici otorite, bürokratik bir sistem içinde tutarlı bir politika çerçevesi belirlemeye çalışırken, kripto para birimi endüstrisinin çoğu, düzenlenmiş ekonomik faaliyet alanının dışında kalmaktadır.

Kripto mevzuatının merkezi parçası - “Dijital Finansal Varlıklar Üzerine” (DFA) adlı bir yasa - Mayıs 2018'de Rusya yasama organındaki ilk tartışma turunda ilerledi, ancak o zamandan beri yerel kripto endüstrisini yasal olarak zorlayan çalışmalarda kaldı.

 Geçtiğimiz birkaç hafta, düzenleyicilerin faaliyetlerinde, teklifte keskin bir engelleyici dönüş gösteren önerilen değişikliklerin sızmasıyla tetiklenen bir artış gördü. Bu, yetkililerin düzenleyici düşüncesinde hoş olmayan bir son nokta olabilir mi, yoksa sadece kripto para birimlerine tek tip bir yaklaşımın kayalık yolunda başka bir bükülme olabilir mi?

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ