Bir CNBC araştırması, bin yıllık milyonerlerin çoğunun kripto para birimlerine yatırım yaptığını ve önemli bir kısmının servetlerinin %50'sinden fazlasını kriptoda olduğunu ortaya koydu.

Bir Anket, Bin Yıllık Milyonerlerin Çoğunluğunun Kripto Para Birimlerine Yatırım Yaptığını Ortaya Koyuyor

Bir CNBC araştırması, bin yıllık milyonerlerin çoğunun kripto para birimlerine yatırım yaptığını ve önemli bir kısmının servetlerinin %50'sinden fazlasını kriptoda olduğunu ortaya koydu.

Kripto para birimlerinin bir yatırım ve değer deposu olarak kullanılmasına yönelik tercih, özellikle milyoner yatırımcılar olmak üzere, merkezi olmayan teknolojilerin kullanımında Millennials'ın ön planda olmasıyla, nesiller arası bir uçurumu korumaya devam ediyor. CNBC Milyoner Anketinin son sayısına göre, bin yıllık milyonerlerin çoğu kripto para birimlerine yatırım yaptı ve önümüzdeki aylarda varlıklarını artırmayı bekliyor.

Y Kuşağı, Enflasyonu Ekonominin Büyümesi İçin Büyük Bir Tehdit Olarak Görüyor

CNBC anketi, ekonominin çeşitli alanlarında piyasa duyarlılığını ölçer. Sonuçlar, fenomeni ekonominin büyümesi için bir tehdit olarak gören Y kuşağının birincil endişesinin enflasyon olduğunu gösteriyor. İkinci en önemli risk, ABD Hükümetinin işlevsizliğidir. Her iki faktör de toplam oyların %23'ünü paylaşıyor. Anket, Y kuşağı milyonerlerinin %83'ünün kripto para birimine sahip olduğunu ve %48'inin 2022'de daha da fazlasını satın almayı beklediğini ortaya koydu. Sadece %6'sı varlıklarını azaltmayı bekliyor. Sonuçlar ayrıca, bin yıllık milyonerlerin %53'ünün kripto para birimlerindeki servetlerinin %50'sinden fazlasına sahip olduğunu gösterdi.

Y Kuşağının Kripto Para Birimlerine Olan İlgisi Zamanla Arttı

Y kuşağının kripto para birimlerine olan ilgisi zamanla önemli ölçüde arttı. Daha önce, paralarının %50'si Bitcoin olan Y kuşağı yatırımcıları, Haziran sayısında toplam yanıt verenlerin %30'unu oluşturuyordu. %53'e doğru artış, fiyattan bağımsız olarak faizin arttığını ortaya koymaktadır. Bununla birlikte, kripto para birimlerine olan sevginin sadece bin yıllık bir şey olduğu görülüyor. Nesiller yaşlandıkça, bu varlık sınıfına olan güven azalır. 40 yaş civarında olanlar, fonlarının %9,2'sini ayırdı. Buna karşılık, X kuşağının maruziyeti yaklaşık %6,3'tür.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ