Bank of America Menkul Kıymetler kısa bir süre önce bir dizi 19 ayı göstergesini piyasaya sürdü.

Bir Bitcoin Ayı Piyasasının Gelip Gelmediğini Nasıl Anlarsınız?

Bank of America Menkul Kıymetler kısa bir süre önce bir dizi 19 ayı göstergesini piyasaya sürdü. Bir ayı piyasası,% 20'den büyük bir değer kaybı ile tanımlanıyor. Bazıları benzer analizi kullanarak Bitcoin'in fiyatını tahmin edebileceğinize inanıyor.

19 göstergeden % 60'ından fazlası tetiklendi, bu da pazarın bir bükülme noktasında olabileceğini gösteriyor. Bu tetikleyiciler arasında Federal Reserve oranlarındaki artışlar, ters bir getiri eğrisi ve "kazançlar" için düşük getiri yer alıyor.

Borsa sıçramaya devam ettikçe, bir ayı piyasasının hisse senetleri için gösterdiği göstergeler artmaktadır. Örneğin, on yıllık bir Hazine bonosu satın alan yatırımcılar, üç aylık bir faizden daha düşük getiri alırlar. Genellikle "ters eğri" olarak adlandırılan bu etkinlik, tehlikeli bir ayı piyasasına işaret eder.

Diğer göstergeler aynı yöne gidiyor gibi görünüyor. Örneğin, kazanç beklentilerini yenen hisse senetleri küçük getiriler alıyor. Bu genellikle aşırı alım pazarının bir işareti, düşmeye işaret eder.

Bu göstergeler, 1968'den bu yana % 80'den fazla başlayan bir ayı piyasasını işaretledi. En son düşüş, göstergelerin % 80'i tıklandığında 2018'in kapanışındaydı, ancak bir ayı piyasası gerçekleşmedi.

Bitcoin hiçbir zaman gerçek bir ayı piyasasına dayanmasa da, bazıları hisse senetlerini izleyerek fiyatın tahmin edilebileceğini öne sürüyor. Bu ekonomistler hisse senetleri ve Bitcoin'in ters orantılı olduğuna inanıyor - biri yükseldikçe diğeri azalıyor.

Bu ilişki, Bitcoin'in büyük ölçüde 'güvenli bir liman' varlığı olarak işlev gördüğü inancına dayanmakta. Küresel pazarlar hükümet politikaları nedeniyle negatif bölgeye taşınıyor. Bu politikalarla bağlantısı kesildiğinden, yatırımcılar değeri korumak için akın ediyorlar. Değerli metaller de aynı şekilde çalışıyor.

Bu nedenle, borsa düşüş bölgesine girdiğinde, yatırımcılar Bitcoin'in yükselmesini beklemeli. Ancak, borsa boğa piyasasına devam ederse, Bitcoin bir süre güçlü kazançlar görmeyebilir.

Bu fenomene bir örnek olarak, korona virüsü haberleri hisse senetlerini negatif bölgeye gönderdiğinde Bitcoin yükseldi. Bu tür bir eylem, yatırımcıların koinin piyasalardan kopuk olduğunu gördüğünü ve diğer yollar kapandığında yatırım yapmaya istekli olduklarını göstermektedir.

 Ancak, Bitcoin yatırımcıları hiçbir zaman gerçek bir piyasa düşüşü yaşamadıklarından, gelecek belirsizliğini koruyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ