Kripto cüzdan sağlayıcısı DropBit'in CEO'su Larry Dean Harmon, darknet işlemleri için 311 milyon dolarlık bitcoin aklama iddiasıyla suçlandı.

Bir Bitcoin Borsası CEO’suna Daha Kara Para Aklama Suçlaması

Kripto cüzdan sağlayıcısı DropBit'in CEO'su Larry Dean Harmon, darknet işlemleri için 311 milyon dolarlık bitcoin aklama iddiasıyla suçlandı.

Federal yetkililer, Aralık ayında 36 yaşındaki Harmon’u suçlayarak 6 Şubat'ta, para aklamak için komplo kurmaktan, lisanssız bir para verici işini ve lisanssız para iletimini yürütmesi nedeniyle tutukladı. Cleveland Çarşamba günü iddianame belgesine atıfta bulundu.

Harmon, federal yetkililerin 2017'de kapattığı darknet pazar yeri AlphaBay aracılığıyla yasadışı uyuşturucu satmakla suçlanıyor. Pazar, Fentanyl ve Eroin'in “büyük” bir kaynağıydı.

2014-2017 yılları arasında Harmon'in Helix adlı karıştırma servisi aracılığıyla en az 354.468 bitcoin (o zaman 311 milyon doların üzerinde) akladığı söyleniyor. Bu bitcoinler bugünün fiyatlarında 3.7 milyar doların üzerinde.

Federal savcıların milyonlarca dolar para cezası vermek istediği bildirildi ve Harmon'ın mallarına da el konulmasını istiyorlar.

Merkezi olmayan finans (DeFi) kredilendirme protokolü girişimi Compound genel danışmanı Jake Chervinsky, davayı Twitter'da “zor” olarak nitelendirdi ve Adalet Bakanlığı'nın “lisanssız para iletim suçları üstlenerek çok ileri gittiğini” söyledi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ