Bir Bitcoin kullanıcısı, MicroStrategy CEO'su Michael Saylor gibi görünen çevrimiçi hırsızlara 1,14 milyon dolar kaybetti.

Bir Bitcoin kullanıcısı, MicroStrategy CEO'su Michael Saylor gibi görünen çevrimiçi hırsızlara 1,14 milyon dolar kaybetti. Kullanıcı, kripto izleme hizmeti Whale Alert tarafından Bitcoin dolandırıcılığı olarak onaylanan bir adrese 26.4 Bitcoin (BTC) eşdeğeri gönderdi. Bir "kabus gerçek oldu" diye tweet attı Whale Alert, "Bu dolandırıcılık, sahte bir eşantiyona şimdiye kadarki en büyük tek ödemeyi aldı."

“Bu Ödemenin Bir Coinbase Adresi Aracılığıyla Yapıldığından Şüpheleniyoruz.”

Büyük ölçekli Bitcoin işlemlerini takip etmesiyle ünlü Whale Alert, “Bu ödemenin bir Coinbase adresi aracılığıyla yapıldığından şüpheleniyoruz” diye ekledi. Hırsızlığın bu web sitesi ve YouTube'da gerçekleştiğini, her ikisi de dolandırıcılar tarafından Saylor'u taklit etmek için kullanılan "doğrulanmış" dolandırıcılık platformlarını söyledi.

YouTube kanalı o zamandan beri kapatıldı ve web sitesine yapılan bir ziyaret bir hata mesajı veriyor. Ödemelerin bir kaydına göre, beş işlemde 26.4 BTC birincil dolandırıcılık adresine gönderildi. Yağma, mevcut piyasa fiyatlarında 1,14 milyon dolar değerinde.

 

Geçen Hafta YouTube'da Bu Tür En Az 489 Dolandırıcılık Başlatıldı

MicroStrategy CEO'su Saylor, Bitcoin'in büyük bir destekçisi oldu. Ağustos 2020'den bu yana şirketi, halka açık herhangi bir varlığın en büyük holdingi olan 124.391 BTC'yi satın aldı. Holdingler şu anda 5,39 milyar dolar değerinde. Balina Uyarısı duyurusuna yanıt veren Saylor, "Bu dolandırıcılıklardan en az 489'u geçen hafta YouTube'da başlatıldı. Onları her 15 dakikada bir bildiriyoruz ve birkaç saat sonra kapatılıyorlar, ancak dolandırıcılar daha fazlasını başlatıyor.” Bu, Saylor'un dahil olduğu en son sahte çekiliş. Kasım ayında birisi MicroStrategy başkanını taklit eden farklı bir çekilişe yaklaşık 3 BTC (179.000 $) gönderdi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ