Bir DAO, projenin Twitter hesabından günde bir tweet atma hakkı olan NFT'leri satıyor.Hem projenin kendisini hem de genel olarak kripto topluluğunu yansıtan bir dizi tweet'e yol açtı.

Bir DAO, projenin Twitter hesabından günde bir tweet atma hakkı olan NFT'leri satıyor.Hem projenin kendisini hem de genel olarak kripto topluluğunu yansıtan bir dizi tweet'e yol açtı.

NFT'lerin ve DAO'ların ortaya çıkmasıyla birlikte Twitter'ın her yerde bulunmasıyla, birinin üçünü bir araya getirmesi sadece bir zaman meselesiydi. Bir NFT koleksiyonu ve tek bir Twitter hesabı etrafında şekillenen bireylerden oluşan bir topluluk olan Tweet DAO ile tanışın.

Temel fikir, merkezi olmayan özerk organizasyonun yaratıcılarının NFT'leri yumurta şeklinde satmasıdır. Yumurta NFT'lerini alanlar hesaptan günde bir tweet atabiliyor. Ancak tweetlerin kalitesi üzerinde herhangi bir inceleme yok gibi görünüyor. Bu herkes için ücretsiz.

“Kendime iyi bakmam, dengeli beslenmem ve sıkı bir egzersiz rutinim olması gerektiğine inanıyorum. Sabah yüzüm biraz şişkinse mide mekik çekerken buz torbası koyarım. Şimdi bin tane yapabilirim, ”diyor bir tweet, American Psycho'daki Patrick Bateman'dan alıntı yapıyor.

Pek çok tweet, şaşırtıcı olmayan bir şekilde, fikrin kendisi için övgüyle doludur. Birçoğu yumurtaları tanıtıyor, potansiyel olarak kendi NFT'lerinin değerini pompalamaya çalışıyor - yazarlar ise paylaşılan hesabın arkasında gizli kalıyor. Geçen yıl değeri patlayan erken bir NFT koleksiyonuna atıfta bulunan biri, “Bu twitter hesabı duyduğum en aptalca fikir, ancak bir sonraki Ether Rocks olabilir” diyor.

Bazı tweet'ler, sahibinin kendi NFT projesini tanıtmak veya kendi NFT'lerinden birini satmaya çalışmak için kullanılır. Bir tweet, 8.8 ETH (30.700 $) karşılığında satılan Pudgy Penguin NFT'yi boşaltmaya çalışıyor.

Diğer tweetler, tahmin edebileceğiniz gibi düzensiz ve rastgeledir. UpOnly podcast gibi bazı tanınmış kripto kavramlarına, Do Kwon ve Elon Musk gibi önemli kripto bireylere ve hatta Milady Maker adlı bir kült NFT koleksiyonuna atıfta bulunuluyor. Biri, Mors alfabesiyle "git uyku anon" ifadesini tweetledi.

Konsept yakalanırsa, NFT'lerin yaratıcıları için iyi olabilir. Koleksiyon, 0.1 ETH'den (340$) 1 ETH'ye (3.400$) kadar değişen bir ölçekte satılıyor ve satılan her 100 NFT için 0.1 ETH artıyor. Bu, koleksiyonun yaratıcıları 500 ETH'ye (1,7 milyon $) kadar netleştirebileceği anlamına geliyor.

Ancak topluluktaki bazı kişiler, Twitter'ın kurallarını çiğnediği tespit edilirse hesabın kapatılabileceğinden endişe duyuyor. Twitter'ın otomatik hesaplar ve tweetler için ödeme alma konusunda bazı kısıtlamaları vardır. Bir tweet, Twitter'ın eski CEO'su Jack Dorsey'e atıfta bulunarak “Lütfen @jack bunu yasaklamayın” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ