Merkezi olmayan kripto türevleri borsası ApolloX'in güvenliği ihlal edildi. Borsanın ticaret ödülleri sözleşmesi istismar edildi. Hacker 53 milyon APX tokenini yağmaladı.

Bir Hacker, 53 Milyon APX Jetonunu Çekmek İçin ApolloX

Bir bilgisayar korsanı, 53 milyondan fazla APX tokeni toplamak için bir kripto türev borsası olan ApolloX'in ticaret ödül sözleşmesindeki bir kusurdan istifade etti.

Bilgisayar korsanı 255 imza topladı ve bunları geri çekme sözleşmesinden 53 milyon APX jetonunu çekmek için kullandı. Tahmini kayıp, yazı yazılırken yaklaşık 2,1 milyon dolar. Saldırı tam olarak 8 Haziran saat 11:20 UTC'de gerçekleşti.

ApolloX ekibi , saldırıdan sonra DEX'teki geri çekme işlevini hemen durdurdu. Ayrıca detaylı bir soruşturma raporunun resmi kanallara konulacağını duyurdular. Ekip, kayıpları telafi etmek için alım satım ücretlerinden kazanılan APX yoluyla geri alım yapacağını duyurdu.

Ekip şimdi, bahis sözleşmesinin gerçek sahibini değiştirdiklerini belirten başka bir güncelleme yayınladı. ApolloX ekibi, kullanıcılara herhangi bir fon kaybı olmadığını kaydetti. Söz verildiği gibi, ekip ayrıca acil durum müdahalesi olarak 12.748.585 APX jetonu satın aldı.

ApolloX tokeni de istismarın ardından %60 oranında düştü. Saldırı, ApolloX'in şu anda açıklanmayan bir miktar için bir yatırım finansman turunu tamamladığı gün gerçekleşti. Önemli yatırımcılar arasında Binance Labs ve Kronos Research yer alıyor.

Saldırganlar olası her boşluktan para kazanmaya çalıştıkça kripto dolandırıcılığı artıyor. Platformlar güvenlik protokollerini düzeltmeye çalışırken bile, saldırganlar saldırılarını gerçekleştirmek için başka boşluklar bulmaya çalışıyorlar.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ