Metaverse alanı sadece dünyamızı değil diğer gezegenleri de kapsamaya başladı.

Metaverse alanı sadece dünyamızı değil diğer gezegenleri de kapsamaya başladı. Şaka değil, gerçek bu. Şimdilerde Metaverse’te arsa satışlarının uzaya çıktığını görüyoruz. Mars’tan arsa satışları çok tan başlamış bile. Ancak uzmanların bu noktada uyarılarının olduğunu belirtelim.

Uzmanlar bunun gerçek arsa olmadığını bir NFT koleksiyonu olduğu noktasında hatırlatma yapıyorlar. Bireylerin bunları alırken arkalarında ne gibi bir hikayenin olduğuna bakmaları gerekiyor.

Tabi uyarılar sadece bunlarla da sınırlı değil. Arkaların nasıl bir ekonominin olduğu, ne vaat ettikleri, yatırımcılarının kimler olduğu gibi konuların net bir şekilde bilinmesi gerekiyor.

USMVerse isimli metaverse platformunun Mars’ı simüle ederek arsa satışlarına başladığını görüyoruz. Projenin yüzde 40’lık kısmının kripto para birimi Caca Token ile satışa çıkarılmış durumda.

Konuya Türkiye’den de yoğun ilgi var. Bu durum Radio Caca Token’e de yönelimi artmış durumda. Tabi projenin hangi noktalara gelebileceğini şu anda öngörmek zor. Ancak bir coşkunun var olduğu görülüyor.

Metaverse platformlarının büyümesi devam ederken ilerleyen zamanlarda çok daha farklı gelişmelerin olabileceği ve dünyamızdaki hemen hemen bütün faaliyetlerin bu alana taşınabileceği ifade ediliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ