Yanlış duymadınız. Meta avukatlar metaverse’ün getireceği önemli kariyer basamağı olarak gündemde yerini alacak gibi duruyor.

Yanlış duymadınız. Meta avukatlar metaverse’ün getireceği önemli kariyer basamağı olarak gündemde yerini alacak gibi duruyor. Almamasını dile getirmek pek de kolay değil. Zira reel dünyada avukatlık mesleğinin ne kadar önemli olduğunu biliyoruz.

Metaverse açısından bakıldığında en önemli sınavın hukuk alanında olacağını açıkça ifade edebiliriz. Aklınıza geliyor mu bilmiyorum ama bir yabancı ülke vatandaşı ile NFT alışverişi yaptığınızda hangi kanunlara tabi olacaksınız acaba? Sizi hangi ülkenin kanunları koruyacak?

Sorular burada bitmeyecek elbette. Acaba sunucuların olduğu ülke mi ürünün üretildiği ülke mi, yoksa platformun yer aldığı ülke mi baz alınacak? Bu soruların cevabını bulmak için meta avukatlara ihtiyaç olacak.

Kuralların henüz oturmadığı bir piyasada olduğumuz kesin. Metaverse ile bu durumu daha da belirginleşiyor. Bu alanda büyük kontratlar imzalandığında Web 3.0 ve blokzinciri sistemlerinden anlayan avukatlara ihtiyaç olacak.

Günümüz meslekleri içerisinde son derece popüler olan avukatlık mesleğini tercih edecek gençler açısından metaverse platformları eşsiz fırsatlar sunacak gibi duruyor. Bu bağlamda özellikle üniversite tercihini yapacak öğrencilerin bu gerçeği görmeleri gerekiyor. Avukatlık sadece reel dünya için değil sanal evrenler için de söz konusu olacak.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ