Çoğu altcoin bir BTC toparlanmasının ardından keskin kazançlar kaydederken, Dogecoin bir durgunluğa düşmüş gibi görünüyor.

Bir Sonraki Dogecoin Rallisi Hakkında Bilmeniz Gereken Her Şey!

Çoğu altcoin bir BTC toparlanmasının ardından keskin kazançlar kaydederken, Dogecoin bir durgunluğa düşmüş gibi görünüyor. Fiyatı, %3'lük hafif bir artışla bir buçuk hafta boyunca yatay hareket etti. Piyasa gözlemcileri ve Dogecoin meraklıları bir sonraki rallisini beklerken, göstergeler önümüzdeki günlerde olumlu bir sonuca doğru ilerliyor. Yazının yazıldığı sırada, Dogecoin son 24 saat içinde %0.09'luk marjinal bir artışla 0.249 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Dogecoin fiyatı nereye doğru gidecek?

Kripto para birimi DOGE'nin yatay hareketi, alıcılar ve satıcılar arasındaki denge bozulmadan kaldığı için dokuzuncu gün boyunca devam etti. Günlük 20-SMA (kırmızı) bu dönemde bir direnç çizgisi olarak hareket etti ve yükseliş eğilimini reddetti. Ancak 22 Haziran'daki yükseliş ve sonrasındaki yanal hareketi yükselen bir üçgenin oluşmasına neden oldu.

0,280 dolar işareti boyunca duran üst trend çizgisinin üzerinde bir kapanış, muhtemelen bir sonraki DOGE rallisini tetikleyecektir. Böyle bir sonuç, fiyatların günlük 50-SMA (sarı) ile çakışan bir alan olan 0.326 $ seviyesine yükseldiğini görebilir. Ayrıca, 0,326 doların üzerinde başarılı bir artış, alıcıları uzun bir rallinin mümkün olacağı sürücü koltuğuna geri koyacaktır.

DOGE'nin göstergeleri dengeli bir piyasayı yansıtıyordu ancak birkaç olumlu nokta da vardı. MACD çizgisi neredeyse Sinyal çizgisinin üzerine bindirilmiş olsa da, histogramı boğaların üst kenarı olduğunu gösteriyordu. Sıkıştırma Momentumu Göstergesi, alıcılar bir sonraki yükselişi başlatmaya hazırlanırken azalan düşüş momentumunu vurguladı. Aşağı yönde, Yönlü Hareket Endeksi, -DI +DI'nin üzerinde kaldığı için hala düşüş koşulları kaydetti. 22'lik bir ADX okuması, piyasanın henüz keskin hareketleri kaydetme yönünde olmadığını gösterdi.

Konsolidasyon aşaması devam ederken, kripto para birimi boğalarının fiyatları 19 Mayıs'taki düşük seviye olan 0.215 dolar seviyesinin üzerinde tutması önemlidir, çünkü bu seviyenin altında bir kapanışın olması durumunda, yukarı yönlü bir kırılma şansını ortadan kaldıracaktır.

Sonuç

Kripto para birimi Dogecoin, piyasada volatilite yükselmeden önce en az birkaç gün daha yatay hareketine devam etmesi yönünde bahşiş verdi. Göstergeler, fiyatları 0,326 dolara yükseltebilecek yukarı yönlü bir kırılmanın yolunu açtı. Ancak, 0.215 doların altındaki bir hareket kripto para birimi DOGE'nin yükseliş yapısını kaybetme riskiyle karşı karşıya kalabileceğinden yatırımcılar dikkatli olmalı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ