Metaverse alanında tehlike işaretleri yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor.

Metaverse alanında tehlike işaretleri yavaş yavaş kendini göstermeye başlıyor. Bu durum aslında alanın kurallarının net bir şekilde ortaya konulmasını gerekli kılıyor. Haberimizin ayrıntıları ise gerçekten çok çarpıcı.

Londra’da yaşamını sürdüren Nina Jane Patel, Facebook’un sanal platformu Horizon’da avatarının tacize uğradığını açıkladı. Patel avatarıyla platformda bulunurken sadece bir dakika içerisinde 3 erkek avatarın kendilerine yaklaştığını ve uygunsuz şekilde avatarına dokunduklarını vurguladı.

Tacizcilerin avatarının bedeninin altına ve üstüne dokunduğunu ifade eden Patel, bu kişilerin ayrıca uygun olmayan sözler de söylediklerini belirtti. Platform içerisinde kaçmaya çalıştığında ise tacizcilerin avatarlarıyla avatarını takip ettiğini ifade eden Patel, sesinden küçük bir kız çocuğu olduğunu düşündüğü bir kişinin avatarının da erkeklerin tacizine uğradığına bizzat şehit olduğunu dile getirdi.

Patel’in söyledikleri sadece bununla da sınırlı değil. 4 çocuk annesi olduğunu dile getiren Patel, dışarıdan bakıldığında eğlenceli, davetkar gibi görünen bu alanda çocukların tacize uğramasından korktuğunu vurguladı.

Konuyla ilgili olarak açıklama yapan Horizon platformunun bir sözcüsü çok üzgün olduklarını, Horizon’un güvenli olması için ellerinden geleni yapacaklarını ve onu güvenli bir şekilde inşa etmeye kararlı olduklarını ifade ederek, bireylerin bu alanda nasıl etkileşim kurduğu ile ilgili olarak daha fazla şey öğrendikçe iyileştirmeler yapmaya devam edeceklerini vurguladı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ