NFT Koleksiyoncuları, Jack Dorsey'in sınırlı bir süre için teklif edilen ilk tweet'i NFT için yalnızca 0,09 Ether 277 $ civarında teklif verdi.

NFT Koleksiyoncuları, Jack Dorsey'in sınırlı bir süre için teklif edilen ilk tweet'i NFT için yalnızca 0,09 Ether 277 $ civarında teklif verdi. Açık artırma dün, NFT'nin geçen yıl 2 milyon doların üzerinde satmasına rağmen, en düşük teklif olan 0.019 Ether yaklaşık 5.8$ ile sona erdi.

Geçen yıl, Twitter'ın kurucusu Jack Dorsey, Fungible Token NFT olarak ilk tweet'ini açık artırmaya çıkardı. Bu, İran doğumlu Sina Estavi tarafından 2,9 milyon dolara satın alındı. NFT pazarındaki son patlamanın ardından, Bridge Oracle CEO'su onu satışa çıkardı ve bunun için 48 milyon dolar istedi. Daha önce, en az 25 milyon dolar olduğunu tahmin ettiği gelirin yarısını ABD'li yardım kuruluşu GiveDirectly'ye bağışlayacağını açıklamıştı. İlginç bir şekilde, geçen yıl yüksek profilli teklifler alan NFT şu anda satış yapmakta zorlanıyor.

Raporlara göre, Koleksiyoncular yalnızca 0,09 Ether  277 $ civarında teklif veriyor. Açık artırma dün en düşük teklif olan 0,0019 Ether  yaklaşık 5,8$  ile sona erdi. Açık artırmanın kapanmasından sonra Estavi'nin birkaç teklif aldığı ve en yüksek teklifin şu anda 2 Ether  yaklaşık 6167 $ seviyesinde olduğu bildiriliyor.

Bir Açıklamada, İyi Bir Teklif Gelmedikçe NFT'yi Asla Satmayacağını Açıkladı

Geçen yıl, bu NFT için ödeme yaptığımda, çok az insan NFT adını bile duydu. Şimdi bu NFT'nin dijital dünyanın Mona Lisa'sı olduğunu söylüyorum. Sadece bir tane var ve asla eskisi gibi olmayacak. Yıllar sonra insanlar bu NFT'nin değerini anlayacak. Bunu aklında tut.

Estavi, NFT'yi "Sadece Kimseye" Satmayacağını İddia Ediyor

Geçen yıl, Estavi zorlu bir yarışmada ihaleyi kazandı. Alıcı olarak, Dorsey'den orijinal tweet'in meta verilerinin yanı sıra dijital olarak imzalanmış ve doğrulanmış bir sertifika aldı. Bu, tweet'lendiği zamanı ve metin içeriğini içerir. Bir röportajda Estavi hiç rahatsız olmamış gibi görünüyordu ve hatta değerli bir alıcı bulmak için mevcut mücadeleye rağmen “sadece kimsenin” teklifini asla kabul etmeyeceğini iddia etti.

Bence bu NFT'nin değeri hayal edebileceğinizden çok daha büyük ve onu satın almak isteyen herkes buna layık olmalı. Bence Elon Musk gibi biri bu NFT'yi hak edebilir.

Birçok NFT, ana akım haline geldiğinden beri yüksek fiyatlara satıldı. Geçen yıl, Beeple bir NFT'yi 69 milyon dolara sattı ve sanatçı Pak tarafından oluşturulan bir NFT olan Clock, 52 milyon dolara satıldı.

Estavi, Bridge Oracle ve CryptoLand olmak üzere iki kripto girişimi kurmasıyla tanınan kripto alanında oldukça popüler. Ancak İran'da tutuklandıktan sonra çöktü ve ekonomik sistemi bozmaktan dokuz ay hapis yattı. Bridge Oracle tokenleri (BRG) başlangıçta Tron blok zincirinde başlatıldı. Bu sefer Binance Akıllı Zincirde yeniden başlatıyor. Estavi, eski BRG yatırımcılarını yeni projesine dahil etmeyi planlıyor. Onlardan eski tokenlerini yenileriyle değiştirmelerini istedi. Ancak işlem manuel olarak yapıldığından tamamlanması iki ayı bulabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ