Bir markette sıradasınız ve ödemeyi en kısa zamanda yapabileceğiniz en kısa sırada kasayı bekliyorsunuz. Ama birden bakıyorsunuz ki bir başka kasadaki sıra çok daha hızlı ilerliyor. Biraz daha zaman kazanabilme umuduyla hemen sıranızı değiştiriyorsunuz. Ama birden geçtiğiniz sıradaki bir müşteri kasiyerle kavga etmeye başlıyor. Tekrar eski sıranıza dönüyorsunuz, ama şimdi de ilk başta girmiş olduğunuz sıradakinden daha fazla insan önünüze geçmiş durumda. Hadi kolaysa söyleyin, burada kazanan olarak kimi seçebiliriz?!

Benzer sorunlar yatırımlarda da yaşanıyor. Bir bakıyorsunuz yatırımınız yeşil ve güvenli görünen yatırımlar içinde risk barındıran ve kırmızıya dönen tek yatırım. Konumunuzdan satış yapıyorsunuz, yükselişe geçmiş olan bir başka yatırıma yöneliyorsunuz. Ama gene, birden, düşüş yaşıyorsunuz. Burada da bir kazanan seçmemiz neredeyse imkansız.

Ama, yatırımlarınızda en iyi sonucu vermesi için üzerinde çalışılan yeni bir platform ortaya çıkıyor; bir yapay zeka platformu (AI). Mirocana isimli şirket yapay zeka sayesinde simülasyonlar yaratan, sizin için en kârlı olan değere yatırımı yapan, yatırıma dair başarınızı en yükseğe çıkarmayı planlayan bir platform inşa ediyor. 

Nasıl çalışıyor?
Mal sahipleri öncelikle bazı ham bilgilerle işe başlıyor. Haberlerden, makalelerden, alıntılardan, piyasa verilerinden ve platformdaki içgörülerden faydalanarak size geniş bir data sunuluyor. Bu bilgiler Mirocana ekibi tarafından geniş alım-satım stratejileri oluşturmak için kullanılıyor. Bu stratejiler tutarlılığını koruması ve sağlıklı geri dönüşler elde edebilmek için günlük olarak düzenleniyor.

Pek çok simülasyondan sonra uygun stratejilerden elde edilen girdiler hakkında tahminler; kârı maksimuma ulaştırmak, zararı minimuma indirmek için yapay sinir ağları üzerine ciddi bir çalışma yapılıyor. Simülasyonlardan çıkan en iyi potansiyel seçenek seçiliyor ve uygulamaya koyuluyor. Şirket aynı zamanda olası herhangi bir kaybı önlemek için otomatik ve çok hızlı işlem yapan bir durdurma seçeneğini de barındırıyor. Olumsuz bir durumda yatırımınızı durdurup, daha fazla kaybetmenizi engelleyerek anında nakte geçebilmenizi sağlıyor.

Oluşturulan platformda yatırımcılar için oldukça yardımcı olabilecek özellikler var. Yeni başlayanlar için sistem, muhtemel risk oranlarına dair bilgilendirmeler yapıyor. Yatırımcılar kendileri için riski belirtebiliyor ve sistem de yatırımcıya açıklık getirmek adına bir risk analizi sunuyor. Yatırımcılar aynı zamanda kendi yatırımlarını kişiye özel bir arayüzde de takip edebiliyorlar.

Peki çalışıyor mu?
Şirket çoktan OANDA üzerinden işlem yapılabilen 125 değer için öngörülerde ve tahminlerde bulunuyor. Yatırımcılar sisteme ne kadar kâr istediklerini %5’ten %150’ye kadar girebiliyorlar. Elbette ne kadar çok geri dönüş isterseniz sistem sizin yerinize o kadar risk alıyor. Takvime göre, bu yapay zeka sistemi 1 Ocak 2018’de yürürlüğe sokulacak.

İki ek ürün daha yolda. Birincisi, Mirocana aynı yapay zeka düşüncesiyle yatırımcıların benzer yatırımlar yapmasına izin veren bir menkul kıymetler piyasası oluşturacak. Son ürün olarak, Bittrex ve Poloniex’te bulunan 90 eşsiz kripto değerin yapay zeka sistemlerine de erişimi olacak.

Mirocana platformunun iç kripto para birimi olan MIRO için hazırlıklar çoktan başlamış durumda. İlk sekiz ay için şirket güven kazanmak adına müşterilerine ücretsiz hizmet verecek. Bu süre sonunda şirket, elde edilen kârın %25’ini alacak, ama aynı zamanda kaybın da %25’ini ödeyebilecek. Riski de kârı da müşterileriyle paylaşacak. 

MIRO koinlerinin çıkması için şirket token satışları yapmaya başladı ve satışlar 19 Aralık’ta resmi olarak bitecek. Eğer sizde yapay zeka sistemlerini kullanmak isteyenlerdenseniz platforma dahil olmak için kayıt olmalı ve yeterli miktarda token satın almalısınız.
Token satışı için tık: mirocana.com

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ