Havacılıkta Blockchain teknolojisi, Abu Dabi'deki 2-4 Nisan tarihleri arasında düzenlenen özel bir konferansın odağını oluşturacak.

Birleşik Arap Emirlikleri Abu Dabi

Havacılıkta Blockchain teknolojisi, Abu Dabi'deki 2-4 Nisan tarihleri arasında düzenlenen özel bir konferansın odağını oluşturacak.

Neredeyse 100 ülkeden 800 kişinin katılımıyla vaat eden “Blockchain: Potansiyelin Kilidini Açma” teknolojisi, havacılık endüstrisine yayıldıkça teknolojinin küresel bir aşamaya taşınmasını hedefliyor.

Basın bülteni, etkinliğin Abu Dabi'nin baş prensi olan Majesteleri Şeyh Mohamed Bin Zayed Al Nahyan'ın himayesi altında yapıldığını, buna ek olarak etkinliğe ülkenin ekonomi bakanını ve Heathrow Havaalanı yetkililerinin konuşmacı olarak yer aldığını belirtti.

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) yerel ekonominin çeşitli alanlarında devlet düzeyinde blockchain uygulamak için yetkililerin devam eden çabaları nedeniyle bir ev sahibi mekan olarak seçildi.

BAE’nin Genel Sivil Havacılık Otoritesi (GCAA) genel müdürü Saif Mohammed Al Suwaidi, basın açıklamasında şöyle yorum yaptı:“BAE seçme havacılık sektörü de dahil olmak üzere farklı etki alanlarında yeni teknolojiler dinamik ve gelişen bir ortamda havacılık iş uygulamaları geliştirmek için yöntemler keşfetmek hükümet ve özel sektör arasında güçlü bir ortaklık ve sürekli çalışmaların sürdürülmesi ve doğru yatırım devam eden çabalarının bir kanıtıdır.”

Konferansla ilgili temel detaylar, finans anlaşmaları ve diğer işle ilgili süreçlerin yanı sıra uçak ve diğer varlıklar dahil olmak üzere tüm endüstride Blockchain uygulamalarını içereceğini ortaya koyuyor.

Etkinlik Abu Dabi'nin Blockchain ilgili başka bir etkinliğe ev sahipliği yapmasından iki hafta sonra gerçekleşti, bu sefer doğrudan kripto para birimi ve fintech fenomenleriyle mücadele ediyor.

Etkinlik, yerel yetkililerden kripto para birimi konusunda destekleyici yorumlar yaparak BAE'nin dijital varlıklar için bir cennet olabileceği yönündeki spekülasyonları destekledi.

Birleşik Arap Emirlikleri Bankalar Federasyonu (UBF) başkanı Abdul Aziz Al-Ghurair, “Bu teknolojileri ve gelişmeleri yöneten çerçeveler ve düzenlemeleri geliştirmemiz şarttır” dedi.

Havacılık endüstrisinin kendisi de, teknolojinin hava trafik kontrol ortamlarında uygulanmasını düşünen, NASA'nın yer aldığı son durumlardan biri olan Blockchain'i aramaya devam ediyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ