İngiltere'nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), Papa John's Pizza, Coinbase, Kraken, Etoro ve Luno da dahil olmak üzere birçok kripto para reklamını yasakladı.

Birleşik Krallık Düzenleyicisi, Papa John

İngiltere'nin Reklam Standartları Kurumu (ASA), Papa John's Pizza, Coinbase, Kraken, Etoro ve Luno da dahil olmak üzere birçok kripto para reklamını yasakladı.

 Reklamlar Papa John's Pizza, Coinbase, Kraken, Etoro, Luno, Coinburp ve Exmo içindir. Değerlendirmeden sonra, Birleşik Krallık reklam gözlemcisi, reklamların "yanıltıcı" olduğunu ve "tüketicilerin deneyimsizliğinden sorumsuzca yararlandığını ve yatırımın tehlikelerini gösteremediğini" söylüyor. İngiltere'nin reklam düzenleyicisi daha önce kripto reklamlarını da yasaklamıştı.

"Reklamlar, Şikayet Edilen Formda Tekrar Görünmemelidir."

ASA, her şirkete gelecekte reklamcılık standartlarına uymak için ne yapmaları gerektiği konusunda özel talimatlar vermenin yanı sıra her durumda şu emri verdi: Kripto reklamları şikayet edilen biçimde tekrar görünmemelidir. Papa John's Pizza reklamı, web sitesinde ve Twitter'da bir tanıtımdı. Ünlü pizza zinciri, Mayıs ayında yaptığı alımlarla Bitcoin dağıtıyordu. Şirket, “10 £ değerinde ücretsiz Bitcoin” reklamı yaptı. 30 sterlin veya daha fazla satın alma ile müşteriler 15 sterlin tasarruf edecek ve kripto borsası Luno'dan 10 sterlin değerinde Bitcoin alacaklardır.

Coinbase'in Reklamı Ücretli Bir Facebook Reklamıydı

ABD merkezli kripto borsası devi Coinbase'in reklamı, Facebook'ta ücretli bir reklamdı. Şu metni içeriyordu: "2010'da 5 sterlinlik Bitcoin, Ocak 2021'de 100.000 sterlinin üzerinde olacak. Önümüzdeki on yılı kaçırmayın ." Luno'nun reklamı, Daily Mail Online uygulamasında görülen bir uygulama içi reklamdı ve "1 £ gibi düşük bir fiyata kriptoya yatırım yapın" ifadesini içeren bir metin içeriyordu. Bu, ASA'nın Luno'nun reklamlarıyla ilgili ilk sorunu değildi. Mayıs ayında yetkili, borsanın Londra otobüslerinde ve metroda "Satın Alma Zamanı" Bitcoin reklamlarını yasaklamıştı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ