İngiltere Hükümeti, mahkemelerin kripto para birimlerini izlemesini kolaylaştırmak için kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıklarla mücadele etmek için yeni kurallar hazırlıyor.

İngiltere Hükümeti, mahkemelerin kripto para birimlerini izlemesini kolaylaştırmak için kripto para birimiyle ilgili dolandırıcılıklarla mücadele etmek için yeni kurallar hazırlıyor. Dün bir hukuk konferansında konuşan İngiltere'nin en kıdemli yargıçlarından Sir Geoffrey Vos, hukuk mahkemeleri için kuralları yazan organın bir alt komitesinin, mahkemelerin dolandırıcılık davalarında çalışmasını kolaylaştırmak için yasayı değiştirmeye çalıştığını söyledi.

İngiltere Hükümeti, Mahkemelere Kripto Varlıklarını İzleme Yetkisi Vermeyi Düşünüyor

Hukuk Cemiyeti Gazetesi'ne göre, yeni kurallar, mahkemelerin kripto para borsaları gibi üçüncü şahıslara dolandırıcılık davalarına karıştığı kanıtlanmış kişilerle ilgili belgeleri ifşa etme emri vermesine izin verecek yasaları içeriyor. Yeni kurallar, yargılamanın yargı yetkisi dışında sunulabileceği gerekçeleri de genişletebilir. Law Society Gazetesine göre Vos, hukuk konferansında yaptığı açıklamada, “Kripto dolandırıcılığından elde edilen gelirleri takip etmeyi amaçlayan birçok davayı engelleyen bu engeldir” dedi.

İngiliz Yargıç Blok Zincirini İnternetin İlk Günleriyle Karşılaştırdı

Dün yasal bir konferansta konuşan Sir Geoffrey Vos, “Blockchain şu anda internetin 1995 yılında veya civarında olduğu yere eşdeğer bir gelişme aşamasında” dedi. “İnternet 1995'te durdurulamazdı ve blok zincir teknolojisi şimdi durdurulamaz. Tüm büyük endüstriyel ve finans sektörlerinde yaygın hale gelecek, çünkü verilerin değişmez bir şekilde kaydedilmesine izin veriyor, böylece ticari ve tüketici işlemlerindeki sürtünmeyi azaltıyor ve ne olduğuna dair ihtilaf kapsamını ortadan kaldırıyor” dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ