Ethereum Classic'in (ETC) fiyatı geçen aydan bu yana yüzde 170'in üzerinde arttı.

Birleştirme Geldikten Sonra bir Ethereum Zinciri Bölünüyor Mu? Anket, Çoğunluğun Yumuşak Bir Geçiş Beklediğini Gösteriyor

Ethereum Classic'in (ETC) fiyatı geçen aydan bu yana yüzde 170'in üzerinde arttı. Vitalik Buterin, Ethereum'un (ETH) ne zaman fiyatlanacağını tahmin ediyor.

Kripto hedge fonu Galois Capital tarafından yakın zamanda yapılan bir anket, birçok kişinin Ethereum Birleşmesinden sonra iki paralel zincirin var olmasını beklediğini ortaya koydu. Ankete katılanların yüzde 33,1'i bir ETHPoW  Ethereum iş kanıtı  zinciri ve bir ETHPoS  Ethereum hisse kanıtı zinciri olacağına inanıyor.

Ancak birçok katılımcı, ağın bir pos ağına geçişinin sorunsuz olacağına inanıyor. Bununla birlikte, bazı Redditor'lar, Ethereum Classic'e benzer olacağı için bir ETHPoW'un uçmayacağını iddia ediyor. Ayrıca, yeni ETHPoW'un kullanıcıları cezbetmeyeceğini ve hatta çekeceği kullanıcıların bile daha sonra ETHPoS için terk edeceğini iddia ediyorlar.

Mevcut Ethereum zincirinin, 60 milyon dolarlık bir istismarın tersine çevrilmesine ilişkin bir tartışma nedeniyle 2016 yılında ortaya çıktığını hatırlayın. Böylece zincir, Ethereum (ETH) ve Ethereum Classic (ETC) olarak ikiye ayrıldı. Galois Capital anketine katılanlar ayrıca, bir hard fork olması durumunda borsaların ve projelerin  Tether dahil ETHPoW'u desteklemeyeceğine inanıyor. Bunun yerine, ETHPoS'u destekleyeceklerdi.

Bu arada, Mayıs 2022'de zirve seviyelere ulaşmasından bu yana Ethereum'un ağ hash oranında bir düşüş oldu. Bu düşüş, madencilerin Birleşmeden sonra hayata hazırlanmaya başladığını gösteriyor. Bu, Ethereum pos zincirinde staker olmak için hamle yaptıkları anlamına da gelebilir. Tom'un donanım GPU fiyatlandırma endeksinden gelen veriler, madencilerin Ethereum ağından çıkma hareketlerini doğruluyor. Veriler, talepteki düşüşe rağmen ikincil piyasada GPU satışlarında artış olduğunu gösterdi.

Ethereum Çatalları İçin Destek

Popüler Çinli madenci Chandler Guo, bir ETHPoW oluşturmak için Ethereum zincirini çatallayacağını açıkladı. Justin Sun'ın kripto borsası (Poloniex), Ethereum zincirinden herhangi bir hard fork'u listeleyeceğini ve destekleyeceğini duyurdu. Guo, çatallı ETH'nin ETHPoS için güçlü bir rakip olacağını belirterek sosyal medyada sesini yükseltti.

Çin merkezli madenci, Ethereum çatalları için yeni değil. Ethereum Classic (ETC) tokeninin oluşturulmasına yol açan 2016 Ethereum çatalını destekleyen vokallerden biriydi. Bu arada, ETC fiyatı 15 dolardan 40 doların üzerine çıktıktan sonra geçen ay yüzde 200'ün üzerinde arttı.

Yine de ETC, Ethereum'a kıyasla küçük bir projedir. Haziran 2022 itibariyle, günlük aktif adresleri 53.000'di ve bu, Ethereum'un 763.000'ine tam bir tezat oluşturuyor. Pek çok analist, ETC'nin Birleşmenin ardından bir "haberi sat" olayı riski altında olduğunu tahmin ediyor. Fiyat artışının spekülatif olduğunu açıklıyorlar çünkü zincirde sadece bir avuç proje var.

Vitalik Buterin, Birleştirmeden Sonra Ethereum'un (ETH) Fiyatlanacağını Tahmin Ediyor

Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin'e göre, Ethereum'da ve tüm kripto alanında büyük bir dönüşümden on yıl kadar önce olacak. Birleştirme, kripto ödemelerinin benimsenmesini ve yeni vakaları geliştirecek. Bu, Birleştirmeden sonra gerçekleşecek Surge ve Verge yükseltmeleri ile mümkün olacaktır.

Ölçeklendirme ve daha iyi verimlilik nedeniyle işlem ücretleri 0,05$ kadar düşük olacaktır. Bu yükseltmeler, katman-2 ZK-Toplamaları ile ölçeklendirmeye ve Merkle ağaçları ile blok zinciri sıkıştırmasına yol açacaktır. Buterin, bu yılki Kore blok zinciri haftası etkinliğinde yaptığı konuşma sırasında açıklama yaptı.

Ayrıca, Birleştirmenin gelecek vaat eden uygulamaları mümkün ve uygulanabilir hale getireceğini iddia etti. Buterin ayrıca, Ethereum yükseltmesinin Birleştirmeyi takiben psikolojik ve piyasa açısından fiyatlandırılmasının 8 ay kadar süreceğini söyledi. Ona göre temizlik aşamasının alacağı dönem bu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ