Bitcoin 1 günde 15 bin TL kazandırdı

Daha dün Bitcoin için 50.000 TL gibi bir rakama ulaştığını söylemiştik. Hem de daha dün! Rekor kırdı demiştik, demiştik de demiştik. Bitcoin şu sıralar beline yüklendiği roketle uzaya doğru yükselmeye devam ediyor. Her sayfa yenilenmesinde 300-500 TL'lik rakamlar oynamaya başladı artık, yani o derece!

Şimdi gelelim asıl mevzuya. Daha dün yaptığımız haberimizin link burada, işte hemen tıklayın. "1 Bitcoin nasıl 50.000 TL olur". Çoğu kişi bu haberden sonra, her zaman olduğu gibi "Buna daha girilmez", "Biraz düşmesini bekleyelim", "Daha yükselmez heralde" demiştir, bundan oldukça eminiz. Ancak gelin ki bunu Bitcoin'e anlatın.

Dün 50.000 TL'ye bir adet BTC alsaydınız, sadece 24 saatte 15.000 TL gibi bir kâr elde etmiş olacaktınız, evet 24 saatte 15.000 TL. Tabi ki "Biz nasıl alalım o kadar paraya" diyenler de vardır. O zaman gelin bir hesaplama yapalım.

Dün 1000 TL'lik bir BTC aldığınızı varsayalım. Dünkü fiyata göre alabileceğiniz BTC miktarı, takriben 0.02 kadar ediyor. Şuanki fiyatı da alırsak, ortalama 300 TL'lik bir kârınız olacaktı. Hem de 24 saat bile geçmeden! Bir de bunu geçen ay 1 Kasım tarihi için hesaplayalım. Bitcoin o zamanki tarihlerde 25.000 TL civarlarında dolaşıyordu. Yani siz sadece bir ay önce 1000 TL'lik bir Bitcoin alsaydınız yaklaşık olarak 0.04 miktarında bir BTC'ye sahip olacaktınız. Bunu da bugünle hesaplarsak yaklaşık olarak 2600 TL gibi bir rakam çıkıyor. Yani sadece 1 ayda 1000 TL'nizin üzerine 1600 TL daha koydunuz bile.

Bizler yazıyı yazmaya devam ederken Bitcoin'de ise düşüşler başladı gibi gözüküyor. Ancak hemen heyecanlanmayın! Çünkü bu kadar yükselmeden sonra emin olun ki balinalar diye tabir ettiğimiz multi BTC'liler piyasadan BTC toplamaya çalışacaklardır.

Gelelim asıl mevzuya. Bitcoin 65.000 TL'leleri görmüş oldu ve geleceği hakkında sinyal vermeye devam ediyor. Bitcoin'e girmek için geç kaldım demeyin, asla demeyin! Fiyatı düşsün öyle girerim düşüncesine ise asla kapılmayın! Bitcoin de sonuçta arz-talep meselesine dayanıyor olmasına rağmen, manipüleye açık. Arada bir alım fırsatı tanıyor, bu fırsatları iyi değerlendirmenizde fayda var.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ