Bitcoin dün tekrar 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Federal Rezerv'in faiz oranlarını sıfıra yakın tutmasının açıklanmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. BTCUSD, satıcılar devraldıkça 10 bin dolara ulaştıktan kısa bir süre sonra düştü.

Bitcoin 10 Bin İşaretini Gördü Ama Ayılar Rahat Durmadı

Bitcoin dün tekrar 10.000 dolar seviyesinin üzerine çıktı. Federal Rezerv'in faiz oranlarını sıfıra yakın tutmasının açıklanmasından kısa bir süre sonra gerçekleşti. BTCUSD, satıcılar devraldıkça 10 bin dolara ulaştıktan kısa bir süre sonra düştü.

BTCUSD dün 10.000 dolar seviyesinden çılgınca bir sıçrama yaptı. 1 Haziran'daki önceki artışından farklı olarak, bu artış hakkında olağandışı bir şey yoktu.

İşlem gören BTCUSD hacimleri önemli ölçüde arttı. Bitcoin fiyatını yukarı çekti.

BTCUSD bir Ayı bölgesinden çıktı

Bitcoin'in olağanüstü sıçraması, yaklaşmakta olan ayı egemenliğine adım attı. Şimdi Üstel Hareketli Ortalamanın dinamik desteğinin üzerindedir.

Saatlik grafik, BTCUSD'nin 10 bin dolar işaretine dokunduktan sonra Bollinger Bantlarının üst bandı boyunca hareket ettiğini gösterir. Satıcılar daha sonra aşağı çekti. Bitcoin şu anda 9.800 dolar civarında işlem görüyor.

BTCUSD düşüşe rağmen, aşağı yönlü riski şimdiye kadar sınırlı görünüyor. Satıcılar kar rezervasyonu yapmaya çalışacak ve bu da Bitcoin'i aşağı çekecek. Ancak, alıcıların Bitcoin'in yapabileceğini düşünmediği için, BTCUSD'yi satın almakla da ilgileneceklerdi.

BTCUSD yükselmeye başlar başlamaz, RSI 20,80 ölçeğinde 80-işaretini geçti. Bitcoin'in aşırı alım bölgesine girdiğini gösteriyor.

Ancak, RSI şimdi keskin bir düşüş kaydetti. Ve bu şaşırtıcı değildi. Keskin artışlar genellikle satışlardan sonra gerçekleşir. Bunlar zirveler sırasında Bitcoin satın alan insanlar. Ve bu duygu odaklı bir satış oturumu oluşturuyor.

Saatlik grafikte MACD aşağı doğru bir geçiş yaptı. BTCUSD, destek almadan önce daha da aşağı inebilir. 9.700 dolar dinamik bir destek bölgesidir. Bir sonraki destek seviyeleri 9277 dolar ve 9100 dolar.

BTCUSD satın almak için iyi bir zaman mı?

İhtiyatlı yatırımcı, herkes satın alırken satın almaz. Bir dip sırasında satın alır. Bitcoin kısa süre içinde yatırımlar için cazip hale gelecek.. İnsanlar RSI'nın daha da düşmesini beklemelidir. Aşırı satılmış bir bölge olan 20 işaretine dokunduğunda veya altına düştüğünde, çekici bir yatırım seçeneği olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ