Bitcoin fiyatı, dün uzun süredir beklenen 10.200 $ 'a ulaştıktan sonra 10.000 $ fiyat etiketinin altına düştü. BTC türev tablosunu kontrol eden pazar, hafta sonu yüksek ticaret hacminin bir sonucu olarak büyük bir boşluk ile açıldı.

Bitcoin 10.000 Doların Altına İndi – Düşüş Devam Edecek mi?

Bitcoin fiyatı, dün uzun süredir beklenen 10.200 $ 'a ulaştıktan sonra 10.000 $ fiyat etiketinin altına düştü. BTC türev tablosunu kontrol eden pazar, hafta sonu yüksek ticaret hacminin bir sonucu olarak büyük bir boşluk ile açıldı.

Teknik analiz kullanılarak, türev piyasa grafiğinde bir piyasa açığı olduğunda, daha sonraya kadar doldurulması zorunludur. Bu durum, piyasanın geçen haftaki çıkış bölgesine 9,816 $ 'dan ulaşmak için neden geri çekildiğine dair net bir fikir verebilir.

Bununla birlikte, olumsuz geri çekilmeye rağmen, Bitcoin, şu anda 181 milyar dolar olan büyüyen piyasa değerinden türetilen iyi bir piyasa alımının tadını çıkarmaya devam ediyor.

Dolaşımdaki arz 18 milyon BTC'nin biraz üzerinde kaldığından, 24 saatlik ticaret hacmi piyasa fiyatını tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 20.000 $ 'dan bile daha yükseğe itme gücünü göstermeye devam ediyor.

Ancak, Londra pazarı yürürlüğe girdiğinde, fiyat hareketi toparlanma ve boğaların savaşı ele geçirdiğine dair bir işaret veriyordu. Yükselen trendi desteklemek için hareketli ortalama ve ayrıca çoğu yatırımcı ve analistin güvendiği iyi bir şey olan RSI gibi göstergeler bulunmaktadır.

Ana dijital koinin talebi gün geçtikçe artmaya devam ettiğinden ve sonlu bir arzdan dolayı arz yavaşladığında, fiyat çatıyı görmeye ve neredeyse geri çekilmeye devam edecek. Haber raporlaması sırasında, boğalar tekrar 10.000 dolar seviyesine yaklaştığında fiyatı daha da yukarı itmek için yüksek mukavemet gösteriyorlardı.

Yatırımcıların volatilite artmaya devam ettikçe yatırımlarını kaybetmemek için durağı takip etmeleri önerilir. Ancak, bulunduğunuz tüccar veya yatırımcının türüne bağlı olarak, varlığın uzun vadede tutulması daha iyi gelir getirecektir.

Büyük olay olan Bitcoin yarılanması yaklaştıkça, madencilerin blok ödüllerini kısaltması tüm sektörü önemli ölçüde etkileyecek. Madencilik maliyeti ile başlayarak, blok zincirinin iş kanıtını çözme zorluğu nedeniyle büyük ölçüde yükseliyor. Madencilerin tedarik oranı, mevcut oranın 12.5 ila 6.25'in yarısı kadar olacağı için önemli ölçüde azalacak ve bu da onu nadir bir emtia haline getirecektir. Bu artan talep ile birleştiğinde, artan piyasa fiyatına katkıda bulunacaktır.

Amerikalı yatırım verileri Weiss Ratings tarafından 7 Şubat'ta yayınlanan bir tweet'te Bitcoin, ortalama A- notu ile mükemmel olarak derecelendirildi. Gruba göre, son zamanlarda gözlenen güçlü fiyat performansına iyi bir puan verildi.

Weiss, Bitcoin'in performansını ve üç aydan kısa sürede gerçekleşecek olan yarılanmanın önemini eleştirel bir şekilde analiz etti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ