24 saatin en düşük seviyesi olan 18,589 $'a giden Bitcoin, son birkaç saat içinde önemli ölçüde toparlandı ve tüm kripto piyasası üzerinde bir dalgalanma etkisi yarattı.

Bitcoin 20 Bin Doları Geri Aldı, Peki Şimdi Sırada Ne Var ?

Bitcoin'in son 24 saatteki %10,33'lük yükselişi sayesinde, top 100 arasında yer alan kripto paraların çoğunluğu şu anda yukarı yönlü bir doğrultuda işlem görüyor.

Net Yükseliş İşareti Yok

Bu bağlamda ayılar, 20.000 dolar seviyesinde bulunan en son Bitcoin desteğinin aynı seviyede potansiyel bir direncin göstergesi olduğunu düşünüyor. Direnç aralığı olarak 21.000 $ seviyesinde başka bir fiyat düşüşünün 16.000 $ civarında olmasını bekliyorlar.

Bir kripto tüccarı olan Capo, Twitter'da mevcut senaryonun Bitcoin'in önceki 31.000 ila 32.000 $ arasındaki direncinin tekrarı olduğunu söyledi. Bitcoin için ana hedefin 16.000 dolar ile 16.250 dolar aralığında olabileceğini söyledi.

Capo, Bitcoin'in herhangi bir yükseliş işareti olmadan küçük bir sıçrama ile dibe vurduğuna dair bir gürültü olduğunu söyledi. Bu defalarca aynı şekilde oldu, diye ekledi.

31 bin-32 bin dolar kırıldı ve direnç olarak kullanıldı. Aynı şey 20 bin-21 bin dolar arasında da oluyor.

Europac'ın baş ekonomisti ve küresel stratejisti Peter Schiff, Bitcoin'in 20.000 doların üzerine çıkmasının " sadece başka bir boğa tuzağı " olduğunu söyledi.

Hiçbir şey düz bir çizgide düşmez. Aslında, bu ağır çekim kazası son derece düzenli olmuştur. Tipik olarak bir ayı piyasası dibi oluşturan herhangi bir teslimiyet belirtisi henüz yok.

Bitcoin 200 Haftalık Hareketli Ortalamayı Geri Alabilir mi?

Geçen haftanın sonunda Bitcoin, tarihinde yalnızca ikinci kez 200 haftalık hareketli ortalamanın altında kaldı. Böyle bir senaryo ilk kez Mart 2020'de gerçekleşti.

Bir kripto tüccarı olan Rekt Capital, Bitcoin'in beklentilerinin ancak bu önemli gösterge elde edildiğinde iyileşebileceğini söyledi. Tüccar, Bitcoin'in herhangi bir yükseliş ivmesi kazanması durumunda destek olarak 200 haftalık hareketli ortalamayı geri alması gerektiğini söyledi.

Aksi takdirde, BTC şimdiye kadar ilk kez 200 haftalık hareketli ortalamanın altında dibe vuran birikim aralığını oluşturabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ