Piyasadaki en büyük kripto para borsalarından biri olan Coinbase'in CEO’su Brian Armstrong tarafından yayınlanan yeni bir blog yazısında, Bitcoin 200.000 dolara ulaşırsa, dünyadaki milyoner sayısı hakkında meraklı bilgiler paylaştı.

Bitcoin 200.000 Dolara Ulaşırsa Dünya Milyarderleri Kripto Para Sahiplerinden Oluşacak

Aynı zamanda, bu yıl kripto para piyasasında olabilecek başka şeyleri de paylaştı.

Bitcoin Milyoneri Sayısı

Brian Armstrong, Olaf Carlson-Wee ve Balaji Srinivasan Bitcoin’in 200.000 dolarlık bir fiyata ulaşması durumunda, dünya milyarderlerinin yarısından fazlasının kripto para biriminden olacağını düşünüyor.

Daha fazla teknoloji yanlısı insanın büyük miktarlarda sermayeye erişebileceğini ve bu da kripto para piyasası için kesinlikle olumlu olacağını açıklıyor. Ancak, bunun 2020'de olup olmayacağını ifade etmiyor. Bununla birlikte, gelecekte gerçekleşebileceği konusunda da kapıyı açık bırakıyor.

Böyle bir gelişmenin pazarda yapabileceği etki ile ilgili olarak Armstrong şunları ifade ediyor:

“Muhtemelen, bu bilim ve teknolojiye yapılan yatırım miktarını artıracak ve bence daha fazla kripto insanının hayırsever pozisyona dönüştüğünü göreceğiz.”

Yerinden yönetim ve gizlilik iyileştirmeleri hakkında, paranızı kripto para birimlerine yerleştirdiğinizde, tamamen kriptodan kriptoya kadar 'büyülü bir inovasyon yerine' erişebileceğinizi vurgulayan Armstrong’a göre bu şekilde, merkezi olmayan borsalar, saklama dışı cüzdanlar ve Merkezi Olmayan Finans (DeFi) gelecekte genişlemeye devam edecek.

Mahremiyet Koinleri

Mahremiyet koinleri ilgili olarak, daha fazla benimseneceklerini ve daha fazla mahremiyet olacağını söyledi. Bu, Litecoin (LTC) ve Tron'un (TRX) piyasadaki bireylere mahremiyet çözümü sunmak için çalıştığı göz önüne alındığında kısmen doğrudur. Litecoin, MimbleWimble'ı uzatma blokları aracılığıyla eklemek için çalışıyor.

Bu arada, merkezi olmayan kripto ekonomisi, bu bireylerin kimlikleriyle ilişkili merkezi olmayan kimlik ve itibar puanlarıyla ilerlemeye devam edecektir. Dijital para alanında daha fazla insan hayatını kazanacak ve dünyanın kripto pazarına girmesine yardımcı olacak yeni fırsatlar bulacak.

Son olarak, kendi dijital para birimlerini uygulayabilecek merkez bankaları olabileceğini belirtti. Dahası, Libra veya merkez gibi bir konsorsiyum ve hatta Uluslararası Para Fonu'nun (IMF) kendisi tarafından oluşturulacak bir dijital para sepeti olacağını düşünüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ