Bugün, Bitcoin (BTC) fiyatı bir saat içinde % 19 oranında düşerek 6.000 $ 'a düştü. Birkaç dakika boyunca, kripto kralı Binance'daki 5.500 $ seviyesinin ve BitMEX'te 5.200 $ seviyesinin altına daldı.

Bitcoin 2017

Bugün, Bitcoin (BTC) fiyatı bir saat içinde % 19 oranında düşerek 6.000 $ 'a düştü. Birkaç dakika boyunca, kripto kralı Binance'daki 5.500 $ seviyesinin ve BitMEX'te 5.200 $ seviyesinin altına daldı. Ne olduğunu ve bir sonraki adım için kendimizi desteklememiz gerektiğini söylemek için henüz çok erken olsa da, bazı şeyler zaten netleşiyor.

Tasfiyeler Merhamet Bilmiyor

Bugün Bitcoin (BTC) fiyat çöküşü 2018'in başlangıcından bu yana en şiddetli oldu. 16 Ocak 2018 ve 27 Haziran 2018 katliamlarını geniş bir farkla % 16 ve % 14'lük kayıplarıyla zaten aştı.

Açık olan bu muazzam düşüşün, büyük kripto türevleri borsalarında büyük Bitcoin (BTC) tasfiyesinin ardından gerçekleşmesidir. Üst düzey blockchain analitik ekibi Messari'nin kurucusu Ryan Selkis, Bitcoin (BTC) long ürünlerinde 665 milyon dolarlık tasfiyenin bugün BitMEX'te gerçekleştiğini bildirdi.

Bazı hesaplamalara göre, birden fazla platformda tasfiye edilen long ürün hacmi toplamı 2,25 milyar doları aşabilir. Bu kan banyosu, dün 2009 ve 2010 yıllarındaki madencilik ödüllerine sahip cüzdanların 800 Bitcoin (BTC) gönderdiğinde meydana gelen 'Satoshi Fonları' nın satılmasıyla da ilişkili olabilir. Bu, otomatik ayrıştırma sistemleri tarafından fark edildi.

Üst kripto borsaları Binance ve Huobi'deki cüzdanlarına, dramatik düşüşten önce Bitcoin'de (BTC) 21.7 milyon dolar taşındı.

Dip Seviye mi?

Bu, tüm dünyadaki tüccarların kendilerine sorduğu soru. Tipik olarak, bu tür damlalar kısa bir süre sonra çift haneli dalgalanmalarla dengelenir. Bazı trader'lar Bitcoin (BTC) fiyatının 200 haftalık MA'yı test ettiğini öne sürdü. Turuncu madeni para üstünde kalmazsa, uber-düşüş eğilimi gösterecektir.

CoinMarketCap'e göre, Bitcoin (BTC) en iyi 10 kripto paranın en iyisini yaptı. En çok Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin SV (BSV) ve Tezos (XTZ) sahipleri acı çekti.

Dramatik flaş çöküşe rağmen, Bitcoin (BTC) en iyi performansı sergiliyor

Kripto pazarındaki genel korku yakında büyük bir açgözlülükle değiştirilebilir, ancak birçok yatırımcı belirsizlik ve oynaklık zamanlarında belirleyici hamleler yapmamanızı tavsiye eder.

 Sonuçta, 6.000 $ ve hatta 5.500 $ 'a doğru bu düşüş ralli'sinin altı olduğuna dair net bir kanıt görmüyoruz. Bu nedenle, sadece pazarlara soğuma şansı vermeliyiz ve belki COVID19'a karşı bir aşı beklemeliyiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ