Bitcoin 2018 yılında kolayca ikiye katlanabilir mi?

Yine bir Tom Lee klasiği ile devam ediyoruz. Wall Street'te stratejist olarak görev yapan Tom Lee, 9 Ocak 2018 tarihinde CNBC ile yaptığı röportajda, Bitcoin için 2018 yılında kolayca ikiye katlanabilir açıklamasında bulundu. Ayrıca Bitcoin'in şuan bir fiyat keşif aşamasında olduğunu belirtiyor.

Lee, Bitcoin için 2017 yılında ortaya koyduğu bir çok tahmininde başarılı oldu. Ağustos 2017 tarihinde yaptığı bir tahminde, Bitcoin'in 6 bin dolar seviyelerine ulaşacağını belirtmişti ve tahmininden fazlası olan 10 bin dolar seviyelerine ulaşılmıştı. Lee'nin tahmini 2018'de Bitcoin için yeni bir rekor gelebileceğinin sinyallerini veriyor.

Bitcoin, 2018 yılının ortalarında 20 bin dolar seviyelerine ulaşabileceğini düşünüyoruz. Bu başarıya yılın ilk yarısında ulaşılırsa, 2018'nin ikinci yarısında daha büyük bir rekor beklememiz gerekecek. Bence, Bitcoin sahip olmanız gereken bir şey.

Lee, ayrıca kripto paralara olan yatırımlarda gençlerin daha ön planda olduğunu ve eski nesillerin altın yatırımcılığına devam ettiğini belirtti.

Bitcoin'in bir değer deposu olduğunu düşünüyoruz ve ilerleyen zamanlarda milyonlarca insan Bitcoin'i altına tercih edecek. Bununla birlikte; eğer Bitcoin altın pazarının yüzde 5'ini ele almayı başarırsa, Bitcoin fiyatı 50 bin dolarları görecektir.

Son zamanlarda kripto piyasalarında yaşanan kayıba rağmen, finansal kurumlar son zamanlardaki artış eğilimini sürdürdü. Aralık 2018'de Bitcoin vadeli işlemleri sözleşmeleri başlatan CME ve CBOE'nin izlerini takip eden New York Menkul Kıymetler Borsası, CME ve CBOE vadeli işlemlerine bağlı Bitcoin Borsa Yatırım Fonu (ETFs) başlatma izni başvurusunda bulundu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ