İnsanlar ABD başkanlık seçim sonuçlarını beklerken, 5 Kasım'da 2018 Ocak ayının başından bu yana ilk kez Bitcoin fiyatı 14.920 $'a ulaştı.

İnsanlar ABD başkanlık seçim sonuçlarını beklerken, 5 Kasım'da 2018 Ocak ayının başından bu yana ilk kez Bitcoin fiyatı 14.920 $'a ulaştı.

ABD seçimlerindeki belirsizliğin ortasında, 5 Kasım'da Bitcoin fiyatı, Ocak 2018'in başından bu yana ilk kez 14.920 $'a ulaştı. 

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin'in fiyatı 14.910 doların biraz üzerinde işlem görüyor.

Seçim karmaşası hem Bitcoin hem de geleneksel güvenli liman altını için sağlam kazançlar sağladığından USD / BTC için günlük kazanç %6,5 seviyesinde kaldı.

Kripto analistleri, Bitcoin'in 14.000 dolarlık dirençten desteğe geçmesi durumunda önemli kazançlar sağlayacağına inanıyor. 

ABD seçimlerinin etkisi Bitcoin fiyatı üzerinde görülebilir. Şu anda, Demokrat cumhurbaşkanı adayı Joe Biden anketlerde başı çekiyor. 

Bununla birlikte, mevcut Başkan Donald Trump, seçim sonuçları hakkında bazı tartışmalı açıklamalarda bulundu. Trump'ın kampanyası, Çarşamba günü yapılan sandık sayımını durdurma davasıyla Pennsylvania eyaletini hedef aldı. 

Buna ek olarak, herhangi bir resmi sonuç açıklanmadan önce, Pennsylvania’nın Seçim Günü’nden sonraki üç güne kadar alınan oyları sayma planına itiraz eden bir davaya Trump’ın kampanyası Yüksek Mahkeme’de müdahale etti.


En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ