Dünyanın en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Mayıs ayı için sıralanan en önemli olaylardan biri olan ödülün yarıya inmesini beklemek için önemli bir 2020'ye sahip.

“Bitcoin 2020 Sonunda Çok Daha Yüksek Bir Fiyatla Satışa Sunulacak”

Birçok yatırımcı ve tüccar, kripto para biriminin fiyatının büyük bir toparlanma kaydetmesini bekliyor ve bazıları bu etkinliğin arkasındaki tüm zamanların en yüksek seviyesini kırmasını bekliyor. Piyasada, son yarılanmada eksik olan ana faktörün Futures pazarının varlığı olduğu göz önüne alındığında, Bitcoin'in pazarın yükseliş beklentilerini karşılamayacağına inanan bazı spekülatörler de var.

Kripto pazarının bu yıl nasıl ortaya çıkacağına dair en son görüşlerden biri, Blockchain VC ile yaptığı röportajda BlockFi CEO'su Zac Prince. Prince, Bitcoin‘in fiyatında “gerçekten yükseliş” olacağını ve fiyatının 2020 yılı sonuna kadar yıl başına kıyasla “çok daha yüksek” olacağını belirtti. Ayrıca, yeni ürünlerin piyasaya sürülmesiyle desteklenen kurumsal ve perakende benimsenmesinin artırılması konusunda “heyecanlı” olduğunu belirtti ve şöyle dedi:

“CME kısa süre önce opsiyon ticareti başlattı, sadakat, saklama platformlarına yeni özellikler ve işlevler ekliyor. Sanırım bu yıl kripto piyasası için ürünler üreten diğer geleneksel kurumsal oyuncuların bir trendini göreceğiz. ”

Perakende tarafında, Prince, iki “heyecan verici trend” olduğunu iddia etti; ABD ve diğer pazarlardaki geleneksel Fintech şirketleri, platformlarında kripto para birimleri için destek ekleyerek kripto “geleneksel ödül yapılarıyla” bütünleşiyor.

“Bu kullanım durumlarının gerçekten heyecan verici, tüketici değer teklifi açısından gerçekten zorlayıcı olduğunu düşünüyorum ve fiyat performansındaki itici faktörlerden biri olacak olan piyasada bu tür sürekli alım baskısı yaratmaya yardımcı olacaklar. Gerçekten harika olmayı umuyorum. ”

Daha sonra CEO, Facebook'un düzenleyicilerinden aldığı Libra’ya verilen yanıtı göz önünde bulundurarak, özellikle ABD'de düzenleyici ortam hakkında konuştu. Prince düzenleyici bir bakış açısından bu yıl fazla bir değişiklik olmayacağını şu sözlerle vurguluyor:

 “Aslında ABD'nin yönetmelikler açısından nispeten iyi olduğunu düşünüyorum. Ve 2020'de düzenleyici yapı açısından iyi ya da kötü olan önemli bir şey üzerine bahse girmezdim. ”

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ