Bitcoin, kısa süreç içerisinde düşüş göstermesine rağmen 2019'un tamamını oldukça güçlü olarak geçirdi. Bu da Bitcoin tüccar ve analistlerinin olumlu bir bakış açısı göstermesine sebep oldu.

Bitcoin 2020 Yılında 50.000 Dolar Olabilir mi?

Mevcut durum itibariyle Bitcoin satıcıları, fiyatı dokuz bin doların altında tutmayı başarmakla birlikte süreklilik arz ettiğinde durumun böyle devam etmemesi Bitcoin'in güç kaybettiğini göstermektedir. Fakat Bitcoin'in, kolaylıkla mevcut durumundan on bin dolara kadar sıçrama yapabileceği düşünülmektedir.

Kripto tüccar ve analistleri, Bitcoin'in 2020 ortalarına doğru elli bin dolara ulaşabileceğinden söz etmektedir. Twitter adreslerinde, Bitcoin'de son zamanlarda görünen düşüşün yükselmeden önceki son düşüş olabileceğinden bahsetmektedir. Bundan sonraki süreçte Bitcoin'nin artış göstereceğinin müjdesini vermektedir.
Bitcoin tüccarlarının alım satıma devam etmemesi spekülatörlerin lehine değişiklik göstermektedir.

Çoğunlukla, aylık çizelgelerde yoğun bir biçimde değer kazandığından söz edilebilir. Bu durum da spekülatörlerin güç kazandığını gösterir.

Bitcoin yarılamanın, Mayıs 2020'de gerçekleşeceği göz önüne alındığında, Bitcoin'in o zamana kadar tüm zamanların en yeni seviyesine ulaşması oldukça mümkün görünebilmektedir.

Ancak, birkaç rapora göre, birçok yatırımcı yaklaşmakta olan yarılamaya dikkat etmeyebilir, bu da büyümeye hala çok yer olduğu anlamına gelmektedir. Bu, etkinlik gerçekleştiğinde veya kısa bir süre sonra Bitcoin’in fiyatında büyük bir artış olacağını göstermektedir.

Grayscale Investments, “Aslında, pazar katılımcıları ile yapılan anekdot sohbetlerine dayanarak, çoğunun bu olaydan haberdar olmadığını öğrenince şaşırdık. Ayrıca, Unchained Capital'e göre, Bitcoinlerin % 32'den azı Temmuz 2016'dan bu yana aynı cüzdan adresinde kaldı ” ifadelerini kullanarak sözlerini sonlandırdı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ