On yıl boyunca, Bitcoin birkaç iniş ve çıkış yaşadı. Bununla birlikte, bugün, parasal metalin özelliklerinin çoğunu uzun vadeli bir değer deposu olarak taklit ederek, altın beğenilerine layık bir rakip olarak kendini pekiştirdi.

Bitcoin, 2020

On yıl boyunca, Bitcoin birkaç iniş ve çıkış yaşadı. Bununla birlikte, bugün, parasal metalin özelliklerinin çoğunu uzun vadeli bir değer deposu olarak taklit ederek, altın beğenilerine layık bir rakip olarak kendini pekiştirdi.

Bu, geçmişte Bitcoin'e şüpheyle yaklaşan birçok kişinin şimdi en eski ve açık arayla en baskın kripto para birimindeki konumlarını artırmaya çalışmasının nedenlerinden biridir.

Bitcoin & Co. podcast'inin son bölümünde, Leo Wandersleb, birkaç güçlü varlık tarafından kontrol edilmeyen bir finans sistemine sahip olmanın dünyayı nasıl çok iyi yapabileceğini anlattı.

Bitcoin, 2008 mali krizinden ve birçok yönden buna yanıt olarak ortaya çıktı. Tarih genellikle kendini tekrar etme eğilimindedir ve 2020, Bitcoin'in bir kez daha belirsizlik büyük görünmeye benzer bir finansal ortamda çalıştığını görebilir.

Wandersleb, “Bu, arka oda anlaşmaları yapan ve halkı şaşırtan bir avuç insan tarafından kontrol edilmeyen bir sistem”

Böyle bir güvensiz sistemde, finansal ekosistemin içindeki herkesin kontrolü dışında olduğunu ve Bitcoin'i kazanılmış çıkarların artık bir sorun olmadığı olağanüstü derecede nesnel ve dürüst hale getirdiğini de ekledi.

“Herkesin kontrolü dışında olan ve onu daha dürüst bir para haline getiren ve bazı merkez bankalarına güç vermeyen bir şeyi tercih ediyorum.”

Küresel piyasalardaki belirsizliğin artmasıyla birlikte, çoğu pazarda da yükselen enflasyon, günümüzde küresel makroekonomik duruma karşı bir risk unsuru olarak hareket etmek için Bitcoin'in güvenilmez ve güvenli sığınak niteliklerine dönüyor. İlginç bir şekilde, Tudor Investment Corporation'ın kurucusu ve CEO'su Paul Tudor, Bitcoin'i mevcut ekonomik duruma karşı bir liman olarak kabul etti.

“Büyük Para Enflasyonuna tanık oluyoruz - gelişmiş dünyanın gördüğü hiçbir şeye benzemeyen her türlü paranın benzeri görülmemiş bir şekilde genişlemesi. En iyi kar maksimizasyonu stratejisi en hızlı ata sahip olmaktır. Tahmin etmek zorunda kalırsam, bahse girerim Bitcoin olacak. ”

 Wandersleb, “Bence sadece bir deftere ya da sadece bir kripto para birimine sahip olmak için büyük bir teşvik var ve en istikrarlı olanı Bitcoin, en sağlam. Çoğu insanın kullandığı en büyük ağ etkisine sahiptir. Bu yüzden Bitcoin'i değiştirmek için herhangi bir açıdan sadece iki kat daha iyi olmayan bir şeye ihtiyacınız olacak, ancak muhtemelen tüm yönleriyle Bitcoin'den beş kat daha iyi olması gerekecek” diyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ