Bitcoin'in (BTC) fiyatı, 6 ayın en yüksek fiyatını yazdırmak için 25.000 doları aştı.

Bitcoin 25 Bin Doları Geçiyor ve 6 Ayın En Yüksek Seviyesine Ulaşıyor - BTC Ne Zaman Düzelecek ve Düşüşü Satın Alma Fırsatı Sunacak?

Bitcoin'in (BTC) fiyatı, 6 ayın en yüksek fiyatını yazdırmak için 25.000 doları aştı.
Önde gelen kripto para biriminin yaklaşan halving etkinliği şimdiden fiyat tahminlerine dahil ediliyor.

Bitcoin'in (BTC) fiyatı, bu haftanın başlarında 25.000 doların üzerine çıkarak 6 ayın en yüksek fiyat seviyesini göstermesiyle yatırımcıları etkiledi. Amerika Birleşik Devletleri Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu'nun (SEC) stablecoin'lere ve sektördeki kilit oyunculara baskı uygulama korkusu düşünüldüğünde, sonuç çok büyük bir sürpriz oldu.

Bitcoin piyasalarında büyük fiyat dalgalanmalarının olduğu dönemlerde, birçok riskten kaçınan yatırımcı genellikle treni kaçırıp kaçırmadıklarını merak eder. Bilhassa, Bitcoin'e veya başka herhangi bir değişken varlığa yatırım yapmak, nakit enjekte edildiğinden bağımsız olarak riskli bir girişimdir ve bu nedenle çoğu kişi, her zaman, satışlar yoluyla fiyatların yeterince düşürüldüğü mükemmel bir giriş arar.

Bitcoin'in son zamanlarda 25.134,12 $'a ulaşmasıyla birlikte, bir dizi uzman bir yıldan fazla süredir devam eden ayı piyasasının sona ereceğini tahmin etmeye başladı. Bu tahminler genel olarak iyimserlik uyandırırken, potansiyel aralıklı düzeltmeler birçok kişi tarafından dikkate alınmadı.

Bu yazının yazıldığı sırada, önde gelen dijital para birimi 23.755,58 dolardan el değiştiriyor ve son 24 saatte %3,49 düştü. Bu mevcut fiyat noktası, birçok kişi tarafından kripto para birimini HODL'a gönül verenler için başka bir satın alma fırsatı olarak değerlendirildi.

Bitcoin ve Altcoinler Aşırı Satış Seviyelerinden Döndü

Bitcoin, yılın başından bu yana önemli bir fiyat artışı kaydederken, aynı şey en iyi altcoinler için de söylenebilir. Ethereum (ETH), Yılbaşından Bugüne (YTD) dönemde %38'den fazla arttı ve fiyatı 1.663,64 dolardan el değiştirdi. Solana (SOL) da bu yükseliş trendinde kalmadı ve %132,3'lük bir büyüme grafiği çizerek ilk 20 dijital para birimi arasında en çok kazananlardan biri oldu.

Kripto ödeme ve uyumluluk altyapısı sağlayıcısı Banxa'nın ABD CEO'su, piyasa uzmanı Richard Mico, varlıkların geçen yılki düşük seviyelerinden toparlanmaya devam ettiğini doğruladı.

Aralık ayının en düşük seviyeleri, FTX fiyaskosu nedeniyle aşırı oynaklığı takip etti ve o zamanlar büyük kripto varlıkları aşırı derecede aşırı satılmış görünüyordu. Ayrıca Aralık ayında önemli bir vergi kaybı hasadı olduğu da görülüyor,” diye yazdı Mico, “Artık bu pazarda o kadar çok zorunlu satıcı kalmadı. Zaten çeşitli kısa sıkmalarla yıkandılar.

Mevcut fiyat görünümüyle, vadeli işlemler ve türev piyasası aşırı ısınmış görünüyor, ancak zincir üstü veriler, genel olarak piyasaya hala daha fazla boğanın hakim olduğunu gösteriyor.

Bitcoin (BTC) Halving Duygusu

Daha erken görünse de, pek çok endüstri paydaşı, bir sonraki Bitcoin halving etkinliğinin dijital para biriminin fiyatı üzerinde sahip olacağı fırsatları zaten fiyatlıyor. Mevcut Bitcoin blok ödülü 6,25 BTC'ye sabitlendiğinde, bir sonraki halving bunu yarıya indirecek ve yarı yarıya küçültecek.

Sonunda, azalan bir arz olacak ve talep artacaktır, bu da uzun vadede fiyat artışını desteklemeye yardımcı olabilecek bir ekonomik durum yaratacaktır.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ