Geçen hafta hisse senedi yatırımcıları için bir başka üzücü zaman vardı. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması % 1 kaybetti ve S&P 500 % 1.7 düştü. Bu sayılar aynı zamanda iki kat 1.000'den fazla salınım ile devasa oynaklığa da sahiptir.

Bitcoin, 3 Ekonomik Sinyale Dayalı Olarak Önemli Artış Gösterebilir

Geçen hafta hisse senedi yatırımcıları için bir başka üzücü zaman vardı. Dow Jones Endüstriyel Ortalaması % 1 kaybetti ve S&P 500 % 1.7 düştü. Bu sayılar aynı zamanda iki kat 1.000'den fazla salınım ile devasa oynaklığa da sahiptir.

Federal Rezerv, acil bir faiz indirimi ile devreye girdi, ancak bu anlık kazançlar da hızla kayboldu. Böyle vahşi bir volatilite ile tüccarlar her zamankinden daha gergin.

Bitcoin Kararlılığı?

Ancak, borsa hafta boyunca büyük dalgalanmalar yaşarken, Bitcoin nispeten sabit kaldı. Aslında, geçen hafta uzun bir kayıptan sonra, Bitcoin biraz pozitif döndü ve öyle kaldı.

İstikrar, göreceli olarak düşük hacim ile de işaretlendi - bu, yatırımcıların pozisyonların dışına çıkmak istemediğinin bir işaretidir. Bu durum, bu hafta boyunca piyasadaki düşüşün ardından alınan satın alma pozisyonlarının yapıldığını gösterebilir.

Bitcoin fiyatının istikrarı, tüccarların Bitcoin'in bazı güvenli liman potansiyeli sunduğuna inandığını göstermektedir. Önceki haftanın satışları aksini belirtmiş olsa da, mevcut istikrar umut vaat ediyor.

İleriye Doğru Üç İşaret

Ayrıca, bu hafta yayınlanan üç gösterge, Bitcoin'i yükseltebilir. İlk olarak, ABD 10-yıllık Hazineleri için tahvil getirileri % 0,667'lik rekor bir düşük seviyeye geriledi. Böylesine büyük bir düşüş, ciddi bir pazar korkusuna işaret ediyor.

İkincisi, Freddie Mac'e göre ipotek oranları tüm zamanların en düşük seviyesi olan % 3.29'a düştü. Ayrıca, yeni ipotek başvuruları % 10 arttı. Bununla birlikte, ev alıcılarının sayısı, ay boyunca kapalı olan ve koronavirüs korkuları devam ettikçe hala azalabilecek satışları belirtmeyebilir.

Son olarak, işsizlik 50 yılın en düşük seviyesine geriledi ve Cuma günü sadece % 3,5'e ulaştı. Bu genellikle güçlü bir ekonomiyi gösterse de, koronavirüsün etkisini açıklamaz. Rakamlar yalnızca önceki 90 günü kapsamaktadır.

 Birlikte ele alındığında, öncü göstergeler, sondaki göstergeler için  güç gösterse bile, büyük bir zayıflık gösterir. Bu faktörler, ekonominin hızla zayıfladığının bir işaretidir. Böyle bir durumda, Bitcoin muhtemelen ılımlı güvenli liman durumu için bir yatırım akışı görecektir. Hemen köşeyi dönünce büyük kazançlar elde etmek mümkün olabilir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ