Bitcoin 3.000 doları 11.000 TL'yi aşarak rekor kırdı

Bitcoin, fork dinlemeden bugün tekrardan en yüksek değerine ulaştı. Bitcoin'in çatallanma sürecine girmesi ve verilen küçük desteklere rağmen Bitcoin Cash'in ortaya çıkmasıyla 400-500 TL civarlarında bir değer kaybetmişti ve 9400 TL'lelere kadar gerilemişti. Bugün ise Bitcoin'den inanılmaz bir çıkış yaşandı ve 3.100 doları (11.000 TL) aşarak tarihinin en yüksek değerine ulaştı.

Bitcoin detaylı fiyat analizleri için buraya tıklayınız.

Daha önce yaptığımız bir haberde SEGWIT sonrası 3.000 doları aşacağı öngörülüyordu ve beklenen oldu. Böylece Bitcoin'in ne kadar güçlü ve güvenilir bir dijital para birimi olduğu tekrar anlaşılmış oldu. Bitcoin Cash'in çıktığı ilk gün 3.000 TL'leri bulması ve bugün ise 1.000 TL'nin altında işlem görmesi, fork sonrası oluşan bu para biriminin daha fazla değer kaybedeceğini söylememiz mümkün gibi duruyor.

Bazı borsalarda Bitcoin fiyatının 3.200 dolara kadar ulaştığını görebiliyoruz. Şu saatlerde bir BTC Bitstamp'ta 3.195 dolardan işlem görüyor. Bu artışın ne kadar süreceği belli değil ancak, yatırımcıların yüzünü bugün çok fazla güldüreceği çok aşikar.

Bu makaleyi sizlerle paylaşırken de Bitcoin fiyatının sürekli arttığını söyleyebiliriz. Bakalım bizleri bugün nasıl bir gün bekliyor, hep birlikte göreceğiz.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ