Bitcoin rekora doymuyor! 3400 Dolardan işlem görüyor

SEGWIT sürecinden sonra Bitcoin rekor üstüne rekor kırıyor. Bitcoin bugün birçok borsada 3.400 dolardan işlem gördü. Yani 12.000 TL'leri gördü. Bundan çok fazla uzağa gitmemize gerek yok, geçtiğimiz bir sene içerisinde hatırlayanlar olur; 700 dolarlık fiyatlardan bahsederdik. Bu kadar kısa bir zaman içerisinde, bu kadar fazla kazandırması Bitcoin'e yetmiyor olacak ki fiyat rekorunu kırmaya devam ediyor.

Özellikle Bitcoin Cash'in ortaya çıkması bitçok Bitcoin kullanıcısında az da olsa bir tedirginlik yaratmıştı. Çoğu kişi bundan sonra ne olacağını düşünüyordu. Bitcoin bu süreçte sadece 100-200 dolarlık bir kayıp yaşatmıştı. 9.500 TL'lerde işlem görüyordu. Ancak SEGWIT sürecinin tamamlanmasıyla birlikte, Bitcoin Cash'e oluşan rağbetin de düşmesi Bitcoin'e yaramış olacak ki fiyatlarda sürekli bir artış gözüküyor.

Bitcoin geçtiğimiz haftadan bu yana %18'lik bir değer artışı sağladı. Bu artışın ne kadar süreceği pek belli olmasa da, daha önce de belirttiğimiz gibi Bitcoin fiyatının 5.000 dolar olması içten bile değil gibi görünüyor. Direncin kırılmasıyla birlikte çok kısa sürede Bitcoin fiyatı 4.000 dolarlara kadar çıkabilir. Bakalım yakın zamanda bizi neler bekliyor olacak...

Ancak şunu da belirtmekte fayda var. 2 gün önce Bitcoin'in rekor kırarak 3.000 dolar seviyelerine geldiğini duyurmuştuk. Sadece 2 günde 400 dolarlık bir artış, Türk Lirasına çevirdiğimizde 1.400 TL gibi bir artışa denk geliyor. Yani 2 gün önce 1 Bitcoin alanlar, bugün 1.400 TL kazanmış oldular. Bol kazançlar..

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ