Bitcoin (BTC), 10 Kasım 2021'de token başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.788 $'a ulaştı.

Bitcoin (BTC), 10 Kasım 2021'de token başına tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 68.788 $'a ulaştı. O zamandan beri, dünyanın en çok aranan kripto para birimi olağanüstü oynaklık yaşadı ve korku ve açgözlülük endeksi yüksek düzeyde şüphe ve belirsizliğe işaret ederek piyasa reaktif ve kırılgan göründü.

5 Ocak'tan bu yana, BTC'nin fiyatı, para biriminin dalgalanma geçmişi göz önüne alındığında nispeten dar bir aralık olan 35.000 ila 45.000 ABD Doları arasında dalgalandı.

Sonuç olarak, bu, piyasanın en iyi dijital varlığı için uzun zamandır beklenen bir istikrar döneminin başlangıcı olabilir.

Bitcoin Henüz Önceki Yüksek Seviyesini Yeniden Elde Etmedi

Amiral gemisi kripto para birimi, 1 ve 2 Ocak'ta 33.183 dolara düşmeden yaklaşık üç hafta önce elde ettiği 2022'deki en yüksek 47.800 dolar seviyesini henüz geri alamadı.

Bitcoin, bu yıl birkaç kez 40.000 dolar işaretiyle flört ederken, bu büyüme hamleleri henüz geçerliliğini kanıtlamadı.

Ancak, bu hafta bir kez daha ralli yaptı. CoinMarketCap'e göre, Bitcoin son yedi gün içinde yaklaşık %6.65 değer kazandı ve bu yazının yazıldığı sırada 41.770 dolardan işlem görüyordu ve Cuma günü 40.000 doları aştı. Diğer madeni paralar da son birkaç gün içinde değer kazandı.

Görülen Düzeyleri Desteklemek İçin Geri Çekilme

Bitcoin'in fiyatı, neredeyse bir hafta süren yavaş yükselişin ardından yukarı sınırına yaklaşıyor. Birçok engelin varlığının bir sonucu olarak, BTC için istikrarlı destek seviyelerine geri çekilmesi bekleniyor.

Bitcoin'in fiyatı, 45.000 dolarlık yerel en yüksek seviyeye yaklaşırken sayısız direnç noktasıyla karşılaşıyor. 42.866 dolar ile 43.754 dolar arasındaki düşüş kırıcı bölgesinin yeniden test edilmesinin 38.887 dolar ve altına düşüşle sonuçlanması bekleniyor.

Günlük grafikte BTC toplam piyasa değeri 792,68 milyar $ 

22 Ocak'tan bu yana, BTC fiyatı üç aynı en yüksek seviyeye ve dört daha yüksek en düşük seviyeye ulaştı. Bu salınım noktaları, trend çizgileri kullanılarak yükselen bir üçgen oluşturmak için birleştirilebilir.

Mevcut jeopolitik manzara, yükselen enflasyon, faiz oranı artışları ve yükselen petrol fiyatları göz önüne alındığında, birçok endüstri uzmanı, birçok insan enflasyona karşı bir tampon ve güvenli bir liman varlığı istediği için, yıl sonuna kadar Bitcoin fiyatı hakkında şimdiden spekülasyon yapıyor.

Bloomberg kısa süre önce, yıl içinde büyük bir düşüşe rağmen, Bitcoin'in ek fiyat artışı için hazır olduğunu bildirdi.

Ethereum 3 Bin Dolara Yakın

Bu arada, Ethereum (ETH), vahşi bir haftanın ardından Cuma günü zemin kazandı.

Ethereum son 24 saatte %5'e kadar yükseldi ve iki hafta içinde ilk kez 3.000 doları kapattı.

Ether'in büyümesi, kısmen Ethereum blok zincirinin ve Beacon Zincirinin ana ağ entegrasyonuna yönelik çabaların bir sonucudur.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ