Bitcoin, Mayıs ayından bu yana en yüksek fiyat çizgisine ulaştığından, kripto piyasa değeri Haziran ortasından bu yana ilk kez 1,6 trilyon doların üzerine çıktı.

Bitcoin 42.000 Doların Üzerine Gelirken Popüler Altcoin NEO Sert Yükseldi

Bitcoin, Mayıs ayından bu yana en yüksek fiyat çizgisine ulaştığından, kripto piyasa değeri Haziran ortasından bu yana ilk kez 1,6 trilyon doların üzerine çıktı.

Bitcoin, yeni bir yükseliş başlattı ve 42.000 doların biraz üzerinde iki ayın en yüksek seviyesini kaydetti. Chainlink dışında, çoğu alternatif kripto para geride kalıyor ve BTC’nin pazar hakimiyeti %48’in oldukça üzerine çıktı.

Bitcoin 2 Ayın En Yüksek Seviyesine Dokundu

Bu haftanın başlarında bildirildiği gibi, Bitcoin bir süre 33.000 dolarlık fiyat çizgisiyle uğraştıktan sonra yırtıldı ve 7.000 dolarlık yeşil bir mum çizdi. Sonuç olarak, kripto para birimi bir aydan uzun bir süredir ilk kez 40.000 doları kısaca aştı.

Bununla birlikte, ayılar kısa bir süre sonra müdahale edip varlığı güneye itti ve BTC, 36.000 doların biraz üzerine çıktı. Ancak orada fazla durmadı ve yeniden değer kazanmaya başladı.

Sonuç olarak, 40.000 dolar seviyesine geri döndü ve her iki yönde de belirleyici bir hareket olmadan birkaç gün orada kaldı. Bu, dün aniden 38.000 dolara düştüğünde değişti.

Ancak o zaman, boğalar oyuna geri döndü ve Bitcoin’intekrar kuzeye sürdü. Sonraki saatlerde BTC 4.000 dolardan fazla sıçradı ve 42.000 doların üzerine çıktı (Bitstamp'ta). Bu, Mayıs ortasındaki çöküşten bu yana kaydedilen en yüksek fiyat etiketi oldu.

Şu an itibariyle varlık hafifçe geri çekildi ve 41.500 doların üzerinde duruyor. Bununla birlikte, çoğu kuzeyi takip edemediğinden alternatif kripto paralar üzerindeki hakimiyeti % 48,3'e yükseldi.

NEO Sert Yükseldi

Bitcoin bu seviyelerde yer alırken popüler Altcoin NEO’daki yükseliş yatırımcısının yüzünü güldürdü. Yazının yazıldığı sırada NEO %40 yükselişle 48 dolar seviyesinden işlem görüyor.

Binance Coin, varlığın arkasındaki değişimi çevreleyen tüm düzenleyici endişelere rağmen 320 dolar civarında sakinleşti. Cardano, Dogecoin, Bitcoin Cash ve Litecoin dünden bu yana küçük kazançlar kaydetti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ