Kripto para piyasasının toplam değeri, Bitcoin beş gün içinde ilk kez 48.000 doların altına düştüğü için bir günde 100 milyar doları sildi.

Kripto para piyasasındaki olumsuz fiyat gelişmeleri, Bitcoin 48.000 doların altına düşerek art arda ikinci gün devam ediyor. Çoğu altcoin, büyük fiyat düşüşlerinden daha da fazla zarar gördü ve kripto piyasa değeri bir günde yaklaşık 100 milyar dolar kaybetti.

Bitcoin 48 bin doların altına düştü

Sadece iki gün önce, lider kripto para birimi yüksek seyrederken ve birkaç ayın en yüksek seviyelerini çiziyordu. Pazartesi günü bildirildiği üzere, varlık Mayıs ortasından bu yana ilk kez 50.000 doların üzerine çıktı ve 50.400 dolara kadar çıktı.

Ancak yukarı doğru hareket devam edemedi. Tam tersine, bir miktar hızla değer kaybetmeye başladı. Önce 50 bin dolar seviyesinin altına inildi sonrasında ise fiyat son 24 saatte 47.600 dolara geriledi.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

BTC başlangıçta sıçradı ve birkaç saat içinde 1.000 $ değer ekledi, ancak bu girişim kısa sürdü. Ayılar tekrar oynamaya başladı ve kripto para birimini güneydeki mevcut seviyesi olan 48.000 doların altına itti.

Son 24 saatteki bu artan volatilite, bazı kaldıraçlı traderlar için acıya neden oldu. Bybt verileri, bu zaman dilimindeki tasfiyelerin 450 milyon doların üzerine çıktığını gösteriyor. En büyük tek tasfiye emri Bybit'te gerçekleşti. BTC ticareti yapan bir kullanıcı 5 milyon doların biraz altında kayıp yaşadı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ