Bitcoin 5000 dolar olacak mı

Standpoint Research'in kurucusu Ronnie Moas, bitcoin fiyatının bir yıl içinde 5000 doları bulabileceğini düşünüyor. Hatta Bitcoin'in güç kazanmaya yeni başladığını ve birkaç ayda 5000 dolara kadar ulaşabileceğini söyledi.

Bir hisse senedi araştırma analisti olan Moas, yalnızca 21 milyon Bitcoin olduğu için; artan talep ile birlikte fiyatının da doğru orantılı olarak artacağını onaylıyor zaten. Bitcoin, bu sene 11 Haziran'da 3 milyon dolar rekorunu kırarak değer kazandı. Çarşamba günü, 2600 dolar civarında işlem gördü ve 31 Aralık 2016'da 968 dolar olan fiyatını iki katına çıkarmayı başardı.

Yatırım Mantıklı

Kripto para birimleri üzerinde para kaybetmek, oynamaktan daha acı olmayacaktı diye belirten Moas, Coinbase aracılığıyla Bitcoin, Ethereum ve Litecoin'e birkaç yüz dolar yatırdığını da söylemekten geri kaçmadı. Moas, önümüzdeki zamanda da daha fazla yatırım yapmayı planlıyor. Ayrıca Moas, birkaç hafta içerisinde kripto para birimleri hakkında 40 sayfalık bir rapor yayınlamayı planlıyor. Bunu biz de sabırsızlıkla bekliyoruz.

Pazar günü, Goldman Sachs'ın teknik analisti olan Sheba Jafari, Bitcoin'in 3.915 $ 'a kadar yükselebileceğini söyledi. Ancak bunu neye dayaranak söylendiğini henüz anlamış değil. Şunu da unutmamak gerekir, Bitcoin'in fiyatı bir gün artacak.

Bitcoin Çok Değerli Bir Dijital Para Birimi

Moas, küresel para sermayesinin kripto merkezi ve çok az olduğundan aşırı para kazanılmadan, aynı zamanda bu para birimleri daha fazla sermayeyi emiyor. McKinsey Global Institute'un tahminlerine göre, dünyanın borç ve stoklarının değeri 2010'da 212 trilyon dolara yükseldiğini söyledi.

Kripto para birimlerinin piyasa değeri, 2017 yılı başında 20 milyar doların altındaydı, verilerimize göre yaklaşık 100 milyar dolara çıkmış görünüyor. Bu rakam, küresel sermaye piyasalarının onda birinden daha az bir miktar. Sadece Bitcoin'in piyasa değeri yaklaşık 42 milyar dolar.

Moas, her yeni teknolojide olduğu gibi, hala korsan para birimleri ile çok para kaybeden insanların olacağını söyledi. Bir beyzbol maçının ikinci turunda olduğumuzu söyledi. Birçoğu, aynı zamanda, Bitcoin destekleyen blok zincir teknolojisinin, internet'in yaptığı gibi dünyanın çalışma biçimini değiştireceğine inanıyorlar.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ