Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, Çarşamba günü toplanarak 55.000 doları aştı ve Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.


Piyasa değerine göre önde gelen kripto para birimi olan Bitcoin, Çarşamba günü toplanarak 55.000 doları aştı ve Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı.

ICRYPEX Kripto Para Uygulaması ile Her Yerde Özgürce Alın Satın!

Bitcoin Çarşamba günü toplandı, 55.000 doların üzerine çıktı ve Mayıs ortasından bu yana en yüksek seviyesine ulaştı. Hem Hazine Bakanı Janet Yellen hem de SEC başkanı Gary Gensler, kripto para ticaretine kısıtlama getirme planları olmadığını belirttikten sonra, düzenleyici korkular bu hafta hafifledi. Daha önce Çin, Bitcoin'in düşmesine neden olan kripto para birimlerini tamamen yasakladığını açıklamıştı. Şimdi Bitcoin oldukça iyi toparlandı ve tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşma yolunda.

Bitcoin, Son Yedi Gün İçinde %32'den Fazla Ralli Yaptı


Bitcoin, son yedi gün içinde %32'den fazla bir artışla Mayıs'tan bu yana en yüksek seviyesine ulaştı ve bu ay artan kurumsal ilgiyle elde edilen kazanımlara katkıda bulundu. Bugün, dünyanın önde gelen ve en popüler kripto para birimi, Çarşamba günü seviyenin üzerine çıktıktan sonra %7'nin üzerinde artışla 55.109 dolardan işlem gördü. Diğer kripto para birimleri son 24 saat içinde karışık performans gösteriyordu. Piyasa değerine göre ikinci en büyük kripto para olan Ether, %1.5'in üzerinde artışla 3.551 dolar civarında seyrediyordu. Cardano, XRP, dogecoin fiyatları düşerken, Stellar %9'un üzerinde ve Shiba Inu %78 arttı.


Bitcoin bu yıl şimdiye kadar %89 arttı.

Mevcut Bitcoin rallisi, Çin'in kripto para birimi işlemlerini yasaklaması ve El Salvador'un isteğe bağlı bir yasal ihale olarak sorunlu Bitcoin sunumu etrafındaki türbülansın ardından kripto para birimlerinin baskı altında kalmasından sonra geldi. Bitcoin bu yıl %89 arttı, ancak hala yaklaşık 65.000 dolarlık rekorundan uzakta. Olumlu düzenlemeler de bu hafta bitcoin rallisine yardımcı oldu. Daha önce bildirildiği gibi, SEC başkanı Gary Gensler, Çin gibi kripto para birimlerini yasaklama planlarının olmadığını söyledi. Birkaç büyük firma önde gelen kripto para birimine yatırım yaptığından, Bitcoin'e kurumsal yatırım bu yıl büyük bir sıçrama gördü.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ