ARK Invest CEO'su Cathie Wood, 1 milyon dolarlık BTC fiyat tahminini ikiye katladı.

ARK Invest CEO'su Cathie Wood, 1 milyon dolarlık BTC fiyat tahminini ikiye katladı. ARK Invest, Grayscale'in GBTC fonundan daha fazla hisse satın alıyor.

Bitcoin (BTC) boğaları, öncü kripto para biriminin devam eden 2022 ayı piyasasından daha güçlü çıkacağından emin. ARK Invest CEO'su Cathie Wood, Bitcoin'in ayı piyasasından "gül gibi kokarak" çıkmasını beklediğini açıkladı.

Yatırım firmasının genel müdürü, Bloomberg ile yaptığı bir röportajda, BTC'nin 2030 yılına kadar 1 milyon dolara ulaşacağına dair önceki tahminini hâlâ sürdürüp sürdürmediği sorusuna yanıt verirken bu açıklamayı yaptı.

Mevcut ayı piyasasının, kıyaslama kripto para birimi için gerekli olduğunu iddia etti. Bunun nedeni, varlığın savaş testine tabi tutulması ve yatırımcıların inançlarını test etmek için krizlerden geçmesi gerektiğidir.

Bazen bir savaş testi yapmanız, hayatta kalanları görmek için krizlerden geçmeniz gerekir her şeyden önce. Ama gerçekten altyapıyı ve tezi test etmek için. Yine daha önce de bahsettiklerimden dolayı Bitcoin'in buradan gül gibi kokarak çıktığını düşünüyoruz.

Ancak Wood, son derece iyimser hedefe yükselmenin sadece yumuşak bir seyir olmayacağını kabul etti. Yükselişi geciktirecek tek şeyin belki de kurumların varlığı daha iyi anlamak için geri adım atması olduğunu açıkladı.

Wood, kurumların kripto varlıklarına ilişkin anlayışlarından memnun kaldıklarında önce Bitcoin'e, ardından Ether'e (ETH) yatırım yapmaya büyük ölçüde geri döndüğünü görüyor.

 Gecikecek olan tek şey, belki de kurumların geri adım atması ve sadece "tamam, bunu gerçekten anladık mı?" Ve belki de ilk durak olarak Eter,

BTC Piyasasında Tutunmaya Devam Eden Kurumlar

BTC başına 1 milyon dolarlık projeksiyonuna ulaşmak için kripto fiyatının yaklaşık yüzde 5.900 artması gerekecek. Bu arada BTC, yazı yazılırken son 24 saat içinde yüzde 0,15 düşüşle yaklaşık 16.500 dolardan işlem görüyor.

Piyasa, LUNA ve UST çöküşü, küresel piyasa krizi ve daha yakın zamanda FTX borsasının iflası gibi piyasayı hareket ettiren çeşitli olaylarla sarsıldığından, mevcut fiyat aynı zamanda BTC için yıldan bugüne yüzde 64,3'lük bir değer düşüşünü temsil ediyor. .

Buna rağmen, Cathie Wood gibi analistler, blockchain teknolojisinin hiçbir yere gitmediğini özetlemeye devam ettiler. Önemli bir şekilde, Wood'un ARK Invest'i, en büyük Bitcoin fonu GBTC'den daha fazla hisse alarak bu güveni yeniden teyit etti. Varlık yöneticisi, bu hafta 1,5 milyon dolar değerinde GBTC hissesi daha satın aldı.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ