Bitcoin, yüzde 10 düşüşle son altı ay içinde neredeyse en düşük seviyeye kadar geriledi.

Bitcoin 6.500 Dolara Kadar İndi -Düşüş Devam Edecek mi?

Bitcoin, yüzde 10 düşüşle son altı ay içinde neredeyse en düşük seviyeye kadar geriledi. Geçen hafta Çin’in kripto para birimi işlemlerinde bir baskı yapma endişesiyle ilgili olarak düşüş yönlü hareketini devam ettirdi

Bloomberg bileşik fiyatlarına göre, dijital para birimi Cuma gününün kapanışından yüzde 9,8 daha düşmüş durumda. Hong Kong'da 11: 00'dan itibaren 6 bin 700 doların da altına düştü. Mayıs ayından bu yana ilk kez Bitcoin 7 bin dolarlık psikolojik seviyenin altında işlem gördü.

Rekor Kayıp

Bitstamp fiyatlandırmasına göre Ağustos 2011'e kadar devam eden ve hafta sonu ticareti de dahil olmak üzere, dünyanın en büyük kripto para birimi aynı zamanda sekiz gün boyunca düşüşe geçerek, 2014'ten itibaren rekor kayba yol açtı.

Oanda Asia Pacific Pte Asya Pasifik pazarında kıdemli pazar stratejisti Jeffrey Halley, “Yatırımcılar agresif oynaklık ve opak pazarlar olmadan geleneksel pazarlarda daha fazla sevinç bulabilirler. Bitcoin’deki sürekli bir ralli, dünya çapındaki finansal otoriteler dijital para birimlerine karşı vagonları dolaştırmaya devam ederken ticaret müzakerelerinde tam bir bozulmayı gerektirecek” ifadelerini kullanıyor

Bitcoin rekor düzeyde en uzun kayıplarla eşleşecek şekilde ayarlandı

Cuma günü Çin Halk Bankası, uygunsuz işlemleri düzeltmek için kripto para birimleri olan işletmelere uyarılarda bulunup yatırımcılardan kripto para birimlerine karşı dikkatli olmalarını istedi. Bu ayın başlarında, Şangay'daki düzenleyiciler, kripto ticaretiyle uğraşan şirketleri temizlemeye çağıran bildiriler yayınlarken, Pekin'de bir düzenleyici yasa dışı borsa işlemlerine karşı uyarılarda bulundu.

Düşüş için birçok başka açıklama var. EToro U.K. piyasa analisti Adam Vettese Cuma günü bir notta, tüccarların düşük hacimlerden sorumlu tutulduklarını ve geleneksel varlıklardan cazip getiri aldıklarını belirtti. Küçük madenciler de düşen fiyattan mahsur kalıyorlar ve Singapur merkezli kripto para borsası Luno'nun ticaret geliştirme müdürü Vijay Ayyar'ın satış rakamlarına göre 5 bin 600 dolar ile 6 bin 400 dolar arasında daha da fazla satışa yol açtı. Vijay Ayyar'ın açıklamaları şu şekilde

“Madenci kapitülasyonu denilen şeyi ve bunun Bitcoin fiyatında önceki büyük düşüşleri gösterdiğini görüyoruz. Şu anda, üretim maliyetinin 6 bin dolar aralığında olduğu ve bu nedenle geçtiğimiz hafta bu seviyeye düşen fiyatı gördük”

 Bitcoin hala 2019’da önemli bir artış kaydetti - geçen yıl 3.674 dolarla sona erdi. Nisan ayından Haziran ayına kadar yükselen bir metrik yükselişin ardından, 13.000 doların üzerine çıktığında, ivme kaybetti ve o zamandan beri yavaş yavaş düşüyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ