Son iki saat içinde, Bitcoin Pazar günü 7.000 $ 'ı geçtikten sonra hızla geri döndü. Bu makalenin yazıldığı tarihte, kripto para birimi günlük 7275 dolar seviyesinin yaklaşık % 8 altında 6,675 dolardan işlem görüyor.

Son iki saat içinde, Bitcoin Pazar günü 7.000 $ 'ı geçtikten sonra hızla geri döndü. Bu makalenin yazıldığı tarihte, kripto para birimi günlük 7275 dolar seviyesinin yaklaşık % 8 altında 6,675 dolardan işlem görüyor. BTC dakikalar önce 6.580 $ 'a kadar düştü.Skew.com'dan elde edilen verilere göre, bu güçlü hareket düşüşü BitMEX'te 30 milyon dolarlık long pozisyonunu tasfie etti, diğer platformlar muhtemelen benzer bir hareket gördü. BitMEX'in açık pozisyonu 71.000 BTC'den 73.000 BTC'ye yükseldi.

Bu hamleye neyin sebep olduğu net değil, ancak Amerikan hisse senedi piyasası (S&P 500 futures ve Dow Jones futures) geçen hafta rekor bir ralliden sonra ılık bir açıkken altın toplanmaya başladı.

Birçok Kişi Bitcoin Üzerinde Boğa Kaldı

Önde gelen kripto tüccarı Mac'e göre, son fiyat hareketinin yeni yükselen ralli için bir öncü olması bekleniyor. BTC'nin saatler önce 7.000 doları aştığı sırada yayınlanan grafiği, yeni gerçekleşen 6.600 $'a düşüşü ve daha sonra % 15 artışla 7.600 $' a dönüşü öngördü.

Buna ek olarak, Su Zhu'nun önceki raporlarına göre, 10 Nisan'da Bitfinex'te büyük bir Ethereum satın alma duvarı olduğunu gözlemledi. Alıcılar, aslında, 159 ila 162 dolar arasında, yaklaşık 40 milyon dolarlık bir maliyetle 250.000 ETH değerinde teklif verdiler.

Ayrıca, Alexa tarafından ölçülen web trafiği, Bitcoin için satın alma talebinin artmaya başladığını gösteriyor.

Bununla birlikte, ufukta daha derin bir düşüşün olduğu korkusu var. Kripto tüccarı Mayne, Bitcoin'in, Mart ayında 3.000 $ 'a düştüğünde oluşan yükselen bir kama yapısının, ders kitabı düşüşünün düşmesinin ortasında olduğunu gösteren aşağıdaki grafiği paylaştı.

Şubat ayında olduğu gibi oynayan kama, Bitcoin'in şimdi içine alındığı ayı pazarına başka bir bacak daha görebiliyordu.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ