Bitcoin, ilk borsa yatırım fonu (ETF) ile ilgili heyecan devam ederken, Çarşamba günü 66.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Bitcoin, ilk borsa yatırım fonu (ETF) ile ilgili heyecan devam ederken, Çarşamba günü 66.000 doların üzerinde tüm zamanların en yüksek seviyesine yükseldi.

Piyasa değerine göre en büyük kripto para birimi olan Bitcoin, Çarşamba günü %7'nin üzerinde bir artış gördü. Yatırımcılar, önceki oturumda New York Menkul Kıymetler Borsası'nda (NYSE) başlatılan Proshares Bitcoin Strategy ETF'yi alkışladılar. ABD'li yatırımcılara sunulan ilk BTC ile ilgili fon olan BITO, canlı bir rallide kripto fiyatlarının daha da yükselmesine yardımcı oldu ve orijinal kripto para birimini erken işlemlerde 66.928.67 dolara kadar çıkardı.

BTC Vadeli İşlemleri ETF, Aracılık Hesapları Aracılığıyla BTC'ye Maruz Kalmanıza Yardımcı Olacaktır

Bazı piyasa katılımcıları en son BTC Vadeli İşlemler ETF'sinin faydasını sorgularken, insanlara aracılık hesapları aracılığıyla BTC'ye maruz kalmanın yeni bir yolunu sunacak. BITO'nun ilk çıkışı, kriptoya olan büyük ilgiyi yansıtan bir ETF için şimdiye kadarki en büyük ikinci oldu. Bununla birlikte, gelen alıcılar önceden uyarılmalıdır: Yeni Bitcoin ETF'leri, çılgınca dalgalanma eğiliminde olan piyasa dijital parası gibi ticaret yapmayacaktır. Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu (SEC), uzun bir bekleyişin ardından nihayet yeni ETF'yi vadeli işlemlere dayalı olarak onayladı, yani temeldeki BTC fiyatına dayalı türevler.

Grayscale ve NYSE, Dünyanın En Büyük Bitcoin Fonunu Spot Tabanlı Bir ETF'ye Dönüştürmek İçin Harekete Geçiyor

Grayscale Investments ve New York Menkul Kıymetler Borsası, dünyanın en büyük Bitcoin fonunu spot tabanlı bir ETF'ye dönüştürmek için hareket ediyor ve piyasanın yeni fonu benimsemesinden ve kripto para birimi lehine değişen düzenleyici bir ortamdan yararlanıyor. Bloomberg'in kıdemli ETF analisti Eric Balchunas, "BITO'nun Bitcoin'i tespit etmek için günlük korelasyonu neredeyse mükemmel olacak" dedi.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ