Bitcoin, son günlerde artış seyri gösterse de gün itibariyle 7 bin dolar seviyelerinin altına kadar geriledi.

5 Nisan tarihi itibariyle Bitcoin, 2018'in ikinci çeyreğinde 7.000 dolar altına geriledi. Yazıyı yazdığım anda 1 BTC, 6.800 dolardan işlem görüyordu.

Bitcoin, bir kaç gündür 7 bin dolar üzerinde seyrediyordu. Bu düşüşün tahmini nedeni ise, Japonya ve Güney Kore'den gelen düzenlemelerle ilgili olduğu düşünülüyor. Ayrıca Borsa Komisyonu (SEC) tarafından yapılan bir araştırmanın ABD Fintech firmasına araştırma raporlarını iletmesi ile ilgili de olabileceği tahminler arasında.

Ethereum ise belki de en kötü zamanlarını yaşıyor. ETH fiyatları 400 doların altındaki seyrini korumaya devam ediyor. Yazıyı yazdığımız andaki fiyatı ise 382 dolar civarlarında idi.


Kripto piyasasında ilk 10'u oluşturan hiç bir kripto para, %10 altına düşme seyrini göstermemişti. Hatta listenin ilk 20 kripto parasında bile %10'dan daha fazla bir düşüş oranı gözükmüyor. Listenin 12.sırasında yerini koruyan TRON ise, %24'lük bir artış yaşıyor. Bu değişim oranı ilk 20'deki en büyük oran, hemen ardından ise %1.64 ile EOS geliyor. TRON fiyatlarındaki artışın nedeni, Güney Koreli Bithumb ve Upbit borsalarında yer edinmesi haberlerine borçlu olabilir.

Kripto paraların toplam market değeri ise 256 milyar dolar seviyelerinde. Bu değer, 3 Nisan 2018'de 283 milyar dolar civarlarındaydı. Düşüşün temel taşları, ana piyasayı da oldukça derinden etkiliyor.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ