Verilere göre, Bitcoin (BTC) büyük bir borsada 1.000 BTC satmaya hazırlandıktan sonra dakikalar içinde 7.000 doların altına düştü.

Bitcoin 7.000 Altına Neden İndi? – İşte Ayrıntılar

Verilere göre, Bitcoin (BTC) büyük bir borsada 1.000 BTC satmaya hazırlandıktan sonra dakikalar içinde 7.000 doların altına düştü.

Coin Metrics kaynağını izleyerek keşfedilen 10 Nisan'da Huobi Global'e yatırılan tutar, BTC / USD'nin 250 dolar civarında düşmesinden önce geldi.

Daha önce parite 7.100 dolar ile 7.400 dolar arasında bir koridorda işlem görüyordu. Ani çıkışları, daha yüksek seviyelerde beklenen uzun süredir destek bulamayışı, birçok analisti ve trader'ı şaşırtmasa da, bir toparlanma henüz ortaya çıkmadı.

Yazının yazıldığı sırada Bitcoin, Cuma gününden bu yana 7.000 dolarlık bölgeye ulaşamadığı için 6.880 dolar seviyesine geldi.

Verileri düşünürken, analitik şirketi Arcane Research, Huobi düzeninin kötü şöhretli PlusToken ponzi şemasına bağlanıp bağlanamayacağını sorguladı.

Operasyonları sırasında büyük miktarlarda para biriken PlusToken'den bir dizi satış, muhtemelen Bitcoin pazarlarında yapay fiyat baskısı yarattı.

Balinalar İçin Kolay Oyunlar

Bu arada, büyük satıcılar ile spot fiyatları büyüleyen sadece kötü aktörler değil. Geçen yılın sonunda, yalnız bir balina, BTC / USD'yi belirli bir fiyat noktasında “savunmak” için devasa bir nakit parası kullandı - görünüşe göre sadece başka bir balina ile bahis kazanmak için yaptı bunu.

Bu hafta Glassnode'den elde edilen veriler, en az 1.000 BTC'ye sahip olan balina varlıklarının sayısının iki yılın en yüksek seviyesine ulaştığını ortaya koydu.

 En az 1 BTC içeren cüzdan sayısı da her zamankinden daha fazladır ve bu da mevcut fiyatlarla toplam birikme eğilimini göstermektedir.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ