Yatırımcılar daha büyük bir düşüşe hazırlanırken, Bitcoin BitMEX'te ani bir düşüşle 7.000 Doların altına indi.

Bitcoin 7.000 Doların Altına Düştü, 6000 Dolara Keskin Düzeltme Kaçınılmaz mı?

BitMEX gibi büyük kripto para borsalarında, Bitcoin fiyatı 28 Kasım'dan bu yana ilk kez kısa bir süre için 7.000 dolara düştü.

14 Aralık'taki günlük kapanıştan hemen önce, bitcoin fiyatı BitMEX'te 6.994 $’a indi ve Binance'de 7.009 $'a kadar düştü.

Düşmeden önce, bitcoin fiyatı 7.200 $ civarında seyrederken, teknik analistler kilit direnç seviyelerinde bir yükseliş bekliyorlardı.

Bitcoin 6.000 $ 'a Düşme Riskiyle Karşı Karşıya

Bitcoin fiyatının 7.000 $ işaretinin altına düşmesi, baskın kripto para birimini kısa vadede daha derin bir gerileme eğilimi içinde bıraktı.

Bu haftanın başlarında, kripto para birimi yatırımcısı Josh Rager, Bitcoin'in yakın gelecekte durması muhtemel olsa da, aşağı yönlü hareketin oynadığı üç senaryo olduğunu söyledi.

Bitcoin fiyatı, 6.000 $ 'a inmeden önce son bir kez daha, temel olarak yüksek oranda test edilmiş destek seviyesine düştü.

Kripto para piyasasında düşük hacmin yanı sıra, 6.000 $ ortalarındaki destek seviyesinin çift testi, büyük bir düşüşün muhtemel olacağına işaret ediyor.

Büyük Bir Hareket Bekleniyordu ve Bu Hareket Düştü

Bollinger Gruplarının efsanevi yaratıcısı John Bollinger, hafta boyunca, teknik göstergenin kripto pazarında büyük bir hareketin geldiğini öne sürdüğünü ifade etmiş ve şöyle demişti:

“Çoğu kripto para birimi Bollinger Band Squeeze seviyelerinde veya yakınında. Dikkat etmenin zamanı.”

Bu hareketin kripto para birimi borsalarında üst üste gelen short pozisyonlarını test etmek için yukarı yönlü bir ralli olup olmadığı veya düşük seviyeli desteklere doğru sürekli bir hareket olup olmadığı belirsizdi.

Bitcoin fiyatı 7.000 $ altına düşerse, birçok yatırımcı ve teknik göstergenin öngördüğü büyük hareketin keskin bir geri çekilme olması muhtemel.

 Örneğin DonAlt, kısa vadede 6,200 $ ila 6,400 $ aralığında Bitcoin'i görmeyi beklediğini ve daha büyük zaman dilimlerinde alım satım faaliyetlerinin bol olduğu bir aralıkta olacağını belirtti.

En güncel haberleri almak için Telegram kanalımıza, Twitter sayfamıza ve Facebook sayfamıza abone olabilirsin.

BU HABERİ PAYLAŞ